aA
Apsistoti ekologiškame viešbutyje, ko gero, vertėtų ne tiek dėl ekologijos mados, kiek iš smalsumo, ar viskas tikrai yra taip, kaip skelbia šių viešbučių saldžioji reklama. Skaitytojai Gražinai šį rudenį pasitaikė tokia galimybė, savo įspūdžius ji sutiko papasakoti GRYNAS.lt. Savo ruožtu mums pavyko surasti ir daugiau ekologiškai klientus apgyventi siūlančių viešbučių Europoje, kuriuos Jums pristatome šiame straipsnyje.
Ekologiški viešbučiai vilioja ne tik ekologijos propaguotojus, bet ir smalsuolius iš viso pasaulio
Ekologiški viešbučiai vilioja ne tik ekologijos propaguotojus, bet ir smalsuolius iš viso pasaulio
© Gamintojo nuotr.

Paryžiaus - „Hi Matic“: vietoje lovų - gultai, pusryčiams – ekologiškas maistas

Šį rudenį išsiruošusi į meilės miestą Paryžių, Gražina apsistojo ekologiškame viešbutyje „Hi Matic“. Moteris pasakojo, kad ši patirtis buvo įdomi ir netikėta, nes viešbutį parinko kelionių agentūra, todėl  tai, kad bus gyvenama tokio tipo viešbutyje, ji sužinojo tik vėliau.

Moteris pasakoja, kad kambaryje nebuvo lovos, o tik gultai su čiužiniais ant žemės, vonios kambarį nuo miegamosios zonos skyrė tik nedidelė sienelė, o kituose kambariuose vonia buvo įrengta toje pačioje erdvėje, kur ir miegama.

„Pusryčiams valgėme ekologišką maistą, kambaryje kabėjo lentelė, kaip reikėtų šiame viešbutyje gyventi – taupyti resursus, pavyzdžiui, tuos pačius rankšluosčius naudoti ne vieną kartą, o kaip įmanoma ilgiau ir pan.“, - potyrius ekologiškame viešbutyje prisiminė pašnekovė.

Viešbutis "Hi Matic" Paryžiuje/ Viešbučio nuotr.
Viešbutis "Hi Matic" Paryžiuje/ Viešbučio nuotr.
© DELFI montažas

Kiti šio viešbučio lankytojai, dalindamiesi savo įspūdžiais booking.com svetainėje, pastebi, kad nors kambariai nedideli, jų apstatymas labai funkcionalus, taigi nejunti, kad gyveni labai mažoje erdvėje.

Jauna pora iš Didžiosios Britanijos savo atsiliepime atkreipia dėmesį, kad tualeto bei vonios erdvė neatskirta, toks sprendimas ne kiekvienam patinka. „Buvo kiek nejauku“, - sako viešbutyje apsistojęs britas Johnas.

Pats viešbutis savo tinklapyje skelbia, kad savo veiklą pradėjo 2011 metais, orientuojasi į ekoturistus, nes visa įranga panaudota iš perdirbamų medžiagų. Viešbutis siūlo pusryčius, kurie gaminami iš netoliese gyvenančių ūkininkų produkcijos. Kambariai įrengti taip, kad pats klientas galėtų permodeliuoti erdvę taip, kaip jam patogu – pavyzdžiui, lovų čiužiniai gali būti lengvai susukti ir padėti į kampą, tokiu būdu atlaisvinant erdvę kitoms veikloms. Viešbutis taip pat propaguoja automatizuotą registracijos sistemą, kad žmogus galėtų ir užsiregistruoti ir išsiregistruoti internetu – kitaip tariant, turėtų laisvę veikti laisvai ir nebūti nuo ko nors priklausomas.

Kambario kaina vienai parai šiame viešbutyje prasideda nuo maždaug 310 Lt.

Kopenhaga, „Crowne Plaza Copenhagen Towers“: klientams – elektrinis transportas

Kopenhagos viešbutis "Crowne Plaza Copenhagen Towers" nuotr.
Kopenhagos viešbutis "Crowne Plaza Copenhagen Towers" nuotr.
© DELFI montažas

Šis viešbutis skelbia, jog ekologiškos perdirbamos medžiagos panaudotos tiek jo interjere, tiek eksterjere. Negana to, klientams siūloma išsinuomoti elektromobilius arba elektrinius dviračius. Būtent šis transportas, pasak viešbučio atstovų, leidžia klientams pasijusti tikrais danais bent jau kelioms viešnagės dienoms.

2010 metais viešbutis įgyvendino įdomią iniciatyvą, kai jo teritorijoje buvo pastatyti
du treniruokliai-dviračiai, prijungti prie generatoriaus. Viešbučio svečiams buvo siūloma paminti šiuos dviračius ir pagaminti 10 ar daugiau kilovatvalandžių energijos, už tai jie buvo apdovanojami nemokamu karštu patiekalu viešbučio restorane už 26 eurus (apie 90 Lt). Nemokamą valgį galėjo gauti tik tie svečiai, kurie apmokėjo sąskaitą už nakvynę. Buvo paskaičiuota, kad vidutiniškai klientui, norinčiam nemokamai pavalgyti, tekdavo apie 10-15 minučių „padirbėti“ ant treniruoklio.

Šis viešbutis duris atvėrė 2009 lapkritį. Jo siekiamybė – tapti žaliųjų viešbučių pavyzdžiu. Viešbutis turi žaliosios statybos europinį sertifikatą, taip pat priklauso „Žaliojo rakto“ programai, klientų reikmėms naudoja požeminio vandens pagrindu veikiančią šildymo ir vėsinimo sistemą, taupančias lemputes apšvietimui, taip pat yra įsirengęs saulės kolektorius.

Kambarį dviem šiame viešbutyje ne sezono metu galima gauti nuo 644 Lt.

Šveicarijos Alpės, „Whitepod“: siūloma gyventi laukinėje gamtoje

Ekoviešbutis Šveicarijoje/  Viešbučio "Whitepod" nuotr.
Ekoviešbutis Šveicarijoje/ Viešbučio "Whitepod" nuotr.
© DELFI montažas

Viešbutis „Whitepod“ įsikūrė 2004 m. ir viską pradėjo nuo 5 namukų-kokonų. Vėliau išaugo iki 15 kur kas prabangesnių namelių su vonios kambariais ir terasomis. Devynis sezonus iš eilės viešbutis siūlė čia apsistoti žiemą, o pamatę poreikį – įsteigė ir vasaros stovyklas.

Viešbučio išskirtinumas – kitoks būdas pamatyti Šveicarijos Alpes. Namelių dizainas ir funkcionalumas leidžia keliautojams gyventi laukinėje gamtoje, labai mažai kišantis į natūralius jos procesus. Teritorija unikali tuo, kad yra visiškai atskirta nuo miesto gyvenimo, miesto triukšmo ir taršos, taigi ekoturizmas čia įgauna tikrąją prasmę. Prie gamtos saugojimo viešbutis sakosi prisidedantis ragindamas savo klientus kuo mažiau naudoti vandens, elektros energijos, stengtis kuo mažiau palikti šiukšlių, bei šviesdamas svečius apie ekologijos naudą ir prasmę. Taip pat čia naudojami atsinaujinančios energijos šaltiniai

Viešbutis siūlo klientams žygius pėsčiomis, keliavimą kalnų dviračiais ir net dviejų-trijų dienų „išgyvenimo gamtoje“ stovyklas.

Vieno „kokono“ paros kaina (nepriklausomai, kiek žmonių miega viduje) darbo dienomis kainuoja 290 Šveicarijos frankų (SHF) (apie 800 Lt), savaitgaliais 360 SHF (apie 1000 Lt).

Italija, Gargnano „Lefay Resort“: viešbučio architektūra derinta prie kraštovaizdžio

Šis ekologiškas viešbutis yra pastatytas ant šlaito siekiant sumažinti energijos suvartojimą. Viešbutis taip pat pakartotinai naudoja ir perdirba lietaus vandenį.

Italijos viešbutis „Lefay Resort“/ Viešbučio nuotr.
Italijos viešbutis „Lefay Resort“/ Viešbučio nuotr.
© DELFI montažas

Viešbučio atstovai pabrėžia, kad statinys projektuotas išskirtinai derinant jo statybos elementus prie vietos kraštovaizdžio, tam, kad jis kuo mažiau išsiskirtų. Viešbučio interjere visos panaudotos medžiagos natūralios ir būdingos vietos architektūrai – pradedant baldais kambariuose, natūralios vilnos kilimais, baigiant ekologiškomis higienos priemonėmis ir net sienų dažais, kurių sudėtyje nėra chemikalų.

Kambario kaina parai dviem šiame viešbutyje prasideda nuo 1240 Lt.

Slovakija, Popgrad „Aqua City”: spa naudoja geoterminį vandenį

Viešbutis „Aqua City“ garsėja spa paslaugomis, kurioms naudoja geoterminį vandenį. Viešbutyje taip pat naudojama saulės energija bei vėjo turbinos, kurios šildo du viešbučio pastatus, spa ir vandens parką ir tenkina 80 proc. viešbučio elektros poreikio. Pro viešbučio langus galima gėrėtis Tatrų kalnų panorama.

Slovakijos viešbutis "Aqua City"/ Viešbučio nuotr.
Slovakijos viešbutis "Aqua City"/ Viešbučio nuotr.
© DELFI montažas

Viešbutis duris atvėrė 2004 m. ir šiuo metu pasaulyje laikomas vieninteliu turinčiu prabangų saulės energija šildomą baseiną. Viešbutis ne vienerius metus pasaulio keliautojų apdovanojimuose (World Travel Award) išrenkamas žaliausiu. Skaičiuojama, kad kasmet viešbutis, naudodamas atsinaujinančius energijos šaltinius, sugeba sutaupyti apie 2,5 mln. eurų ( apie 8,6 mln. Lt).

Dviems žmonėms apsistoti šiame viešbutyje parai kainuoja nuo 266 Lt.

Parengta pagal greenifymagazine.com, dailymail.co.uk, guardian.co.uk ir telegraph.co.uk medžiagas.

www.GRYNAS.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Į kėdainiečių namus įsliuogė žaltys (37)

Į Kėdainių mieste gyvenančios šeimos namą nekviestas įsliuogė geltonskruostis žaltys. Negana...

Paaiškino, kaip patiems užsiauginti baravykų ir voveraičių: svarbi tik viena sąlyga (33)

Nors pilna pintinė grybų – kiekvieno grybautojo svajonė, ne kiekvienas pasivaikščiojimas miške...

Grybautojus džiugina pilnos pintinės grybų: kai kam pakako vos geros valandos (65)

Pastarosiomis dienomis gana drėgni, bet šilti orai ypač palankūs grybams dygti. Iš miškų...

Veterinaras paaiškino, kaip atrodo teisinga augintinio mityba: šių taisyklių tiesiog privalu laikytis (4)

Augintiniams geriausi pašarai, nesvarbu, kokiu būdu jie pagaminti, pasižymi dideliu kiekiu,...

Veterinaras paaiškino, kada šuns šlubavimas nepraeis savaime: daugelis daro vieną klaidą (2)

Svarbu nedaryti daugumos kartojamos klaidos – netaikomas gydymas, kol gyvūno šlubavimas...

Top naujienos

Po tėčio mirties suabejojo, ar Lietuva tinkamai pasiruošusi antrajai koronaviruso bangai: trūko ne gyvybiškai svarbaus aparato, o lovų (61)

Praėjusi vasara Lietuvoje buvo nerami – po karantino užbaigimo vėl pradėjus augti koronavirusu...

Savivaldybės įmonė nusprendė dirbti 4 dienas per savaitę: iškilo klausimas, ar paslaugos gyventojams nepabrangs (42)

Lietuvoje turime vos kelias įmones, kuriose darbo diena arba savaitė yra trumpesnė nei kitose...

Kokios bulvių, medaus ir baravykų kainos provincijos turguje – vilniečius tai gali šokiruoti

Grybai, uogos, vaisiai, daržovės ir gėlės, kurie dedami ant prekystalių, dažniausiai surinkti...

Andrius – vienas iš nedaugelio lietuvių, po oda turinčių „čipą“: apie tai sužinojusi mama jį išvadino bepročiu (2)

Lietuvoje gyvena ne vienas žmogus, po kurio oda slypi „čipas“. Ryžio grūdo dydžio...

Startuoliai skuba kurti technologijas, kurios apsaugotų darbo vietas nuo COVID-19

„Smithfield Foods Inc.“ įsivaizdavo, kad jai puikiai sekasi. Per pirmąjį šių metų ketvirtį...

Tokių skaičių Lietuvoje nebuvo matyti jau dešimtmetį: atidėta tragedija ar pagalba verslui

Lietuvoje įvedus karantiną ir kaip reikiant pristabdžius ekonomiką pradėta gąsdinti...

The Economist | D+ nariams

Pergalė ant mirties slenksčio. Apnuodytas Aleksejus Navalnas laimi rinkimus Sibire

Prezidentui Vladimirui Putinui suduotas skaudus smūgis regioniniuose rinkimuose.

Karnišovas baigė „Bulls“ stratego paieškas – pasirinko geriausią įmanomą variantą

Čikagos „Bulls“ antradienį vakare oficialiai paskelbė, kad nuo būsimojo NBA sezono komandą...

Biomedicinos mokslų daktarės verdiktas: šias uogas privalu valgyti kiekvienam (91)

Raudonos, mažos, bet stipraus skonio uogos, kupinos vitaminų ir maistinių medžiagų, augančios...

|Maža didelių žinių kaina