Globalus renginys

Renginį Vilniuje inicijuojančios kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė pabrėžia, kad tai globalus projektas.

„Birželio 4 d. įvairiausiais egzotiniais gyviais bus mėgaujamasi pasauliniu mastu: Australijoje, Prancūzijoje, Pietų Afrikoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. Įmonių grupės „Rentokil“, kuriai priklauso ir mūsų kompanija, ekspertai visame pasaulyje sprendžia milijonus problemų, susijusių su įvairiausiais kenkėjais, taigi ir kilo idėja organizuoti projektą globaliai“, - pasakoja M. Kutkaitė.
Liutauras Grigaliūnas
Iš pradžių žmonės į lėkštelėse išdėliotus vabzdžius žiūri su su pasišlykštėjimu, tačiau įveikę savo baimes, lieka nustebę jų nepakartojamu skoniu. Vieni juos lygina su riešutų skoniu, kiti - su vištienos.

Dėmesys kenkėjų keliamoms problemoms

Lietuvoje vabzdžių restoranas „Pestaurant“ bus atidaromas jau antrą kartą. Prieš mėnesį vabzdžiais gardžiavosi kauniečiai. Kenkėjų kontrolės ekspertė, juokaudama kalba, kad tai bus puiki galimybė palyginti vilniečių ir kauniečių drąsą.
 Valgomi vabzdžiai „AgroBalt“ parodoje

„Vapsvos, žiurkės, pelės, tarakonai, skuzdės, blakės, blusos gali tapti labai rimta problema bet kuriam gyventojui. Nesvarbu, ar namas senas, ar naujas, mieste ar vienkiemyje, žmonėms tenka kovoti su įvairiais kenkėjais. Dalyvaudami globaliame projekte „Pestaurant“ norime pakviesti įveikti vabzdžius, kol jie neįveikė jūsų“, - teigia „Dezinfa“ vadovė.

Maiste gausu organizmui naudingųjų medžiagų

Daugiau nei 2 mlrd. žmonių visame pasaulyje savo maisto racioną jau papildė vabzdžiais. Vabzdžiuose yra gausu baltymų, vitamino B, geležies ir cinko. Be to, juose yra mažai riebalų.

„Iš pradžių žmonės į lėkštelėse išdėliotus vabzdžius žiūri su su pasišlykštėjimu, tačiau įveikę savo baimes, lieka nustebę jų nepakartojamu skoniu. Vieni juos lygina su riešutų skoniu, kiti - su vištienos. Bet kokiu atveju, į mitybos racioną įtraukus vabzdžius, gaunama kur kas daugiau naudingųjų medžiagų, nei jų yra mėsoje“, - pasakoja kompanijos „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.
Vabzdžių restoranas Kaune

Biologas pabrėžia, kad vabzdžių restorano meniu pasipildė nauju gardėsiu – 6 cm skėriais keliauninkais, kurie sparčiai dauginasi ir buriasi į spiečius. Tokios vabzdžių kompanijos nugula tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą ir suryja visą jame augančią augaliją.

Restoranas veiks tik 1 dieną

Kenkėjų kontrolės ekspertai laikinai veiksiantį vabzdžių restoraną „Pestaurant“ atidaro birželio 4 d. Vilniuje, prekybos ir pramogų centre „Ozas“. Vilniečiai ir jų svečiai pasigardžiuoti vabzdžiais ir su ekspertais pasikonsultuoti apie kenkėjų keliamas problemas bei jų sprendimo būdus kviečiami nuo 16 iki 20 val. Restoranas veiks tik vieną dieną, degustacija ir konsultacijos - nemokamos. Be to, renginio organizatoriai pabrėžia, kad svečių laukia daugybė įdomių išbandymų bei žaidimų.

Šaltinis
Temos
www.GRYNAS.lt