Baisi anomalija: visi kiemai buvo balti

 (28)
„Baigėsi vasara, prasidėjo žiema“, – ironizavo kretingiškiai, naktį iš pirmadienio į antradienį savo kiemuose išvydę baltus krušos ledus.
Kruša Kretingoje
© Skaitytojo nuotr.

Sinoptikai tvirtino, jog kruša – ne žiemos, o vasaros reiškinys. „Mūsų stotys krušos neužfiksavo, tačiau ji tikrai galėjo būti, nes vyravo tokios oro sąlygos. Nuo pajūrio visos Lietuvos link slinko audros debesys. Krušos ledukai susiformuoja aukštesniuose atmosferos sluoksniuose, jie tuose audros debesyse nespėjo ištirpti, todėl ir nuklojo žemę“, – aiškino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai.

Kretingiškiai prisipažino, jog kruša juos ne tik išgąsdino, bet ir pridarė nuostolių. „Ji prasidėjo apie 2 val. naktį ir truko kokį pusvalandį. Krušos ledukų iškrito tiek, jog kiemuose buvo balta lyg prisnigę. Krušos gabalai buvo tikrai dideli, baiminomės, kad langų neišdaužytų. Be to, ledukai nuniokojo gėlės, daržovių lapus. Žodžiu, patyrėme nuostolių, bet tokia ta gamta“, – pasakojo kretingiškiai.

Sinoptikų teigimu, nė viena Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos stotis, kurių šalyje yra apie 20, krušos neužfiksavo.

„Galime patvirtinti tik tai, jog naktį būta labai stipraus lietaus Šiaulių, Telšių apylinkėse, palijo daugelyje rajonų. Šiandien (antradienį – DELFI) dar pasidžiaugsime vasara, gal kai kur bus užfiksuotas ir karščio rekordas, bet naktį šalį vėl pasieks audros debesys, o jau rytoj per Lietuvą slinks šaltas atmosferos frontas“, – kalbėjo sinoptikai.

Kruša šią vasarą Lietuvoje buvo itin retas reiškinys. Ji atsiranda dėl didelių temperatūros svyravimų, o beveik visas liepos mėnuo buvo vėsus, rugpjūtį, kuris buvo karštas, iškrito labai mažai kritulių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)