Kaip teigia saugaus eismo ekspertai, judant be atšvaito neapšviestu keliu, rizika pakliūti į nelaimingą atsitikimą išauga iki 8-ių kartų, lyginant su pėsčiuoju, kuris prisisega atšvaitą. Lietuvos keliuose kasmet žūsta ir būna sužeisti pėstieji, du trečdaliai tokių nelaimingų atsitikimų įvyksta tamsiuoju paros metu arba prieblandoje.

Šunų augintojai sutinka, kad atšvaitas reikalingas

Nėra statistikos, kiek šunų tamsiu paros metus patenka į nelaimingus atsitikimus, patiria įvairiausių sužalojimų ar net nugaišta. Tačiau jeigu šuo neturi atšvaito, tai tamsiu paros metu, ypač esant blogam matomumui, kelią kertantys arba einantys kelkraščiu šunys yra sunkiai pastebimi vairuotojų. 

GRYNAS.lt jau rašė apie užsienyje parduodamas šviesą atspindinčias liemenes vištoms, taigi šunims skirti atšvaitai jau nieko neturėtų stebinti.
Citata
Nemažai šunų augintojų yra pozityviai nusiteikę ir mano, kad atšvaitai šunims ypač tamsiu paros metu ir esant blogoms oro sąlygoms yra reikalingi, tačiau dar nedaugelis savo augintinį tokia puošmena padabina.

Vokiečių aviganį auginanti Austėja teigė, kad atšvaito šuniui dar neturi, tačiau galvoja artimiausiu metu jį įsigyti. „Galvojau pirkti, bet po to suvokiau, kad vakarais mes su šunimi dažniausiai tik po pievą prie namo pastrapinėjam. Bet šiaip vakare ar anksti ryte itin naudingas daiktas tiek žmogui, tiek šuniui. Pati atšvaitą nešioju“, - paklausta, ar jos augintinis turi atšvaitą ir yra gerai matomas atsakė Austėja.

„Mano šuns kailis tamsus, todėl tamsiu paros metu šuo nelabai matosi. Kartais nuvesdavau jį į šunų aptvarą vakare pasilakstyti, jei sniego nėra, tai jį vos įžiūrėti galima. Dėl to užkabindavau prie antkaklio šviečiantį atšvaitą, kuris mirksi. Taip galiu visada matyti, kur mano šuo bėgioja, nebaisu, kad iš aptvaro pabėgs ir aš net nepamatysiu“, - savo patirtimi dalijosi Gintarė, auginanti penkiametį mišrūną.

Kitas kalbintas šuns augintojas, mano, kad atšvaitai reikalingi tik tiems šunims, kurie auginami rajonuose arba kaimuose. „Ten automagistralės, gatvės, keliai paprasti, be šaligatvių. Žmonės eina tiesiog važiuojamąja dalimi ar šalia jos. Nei šviesoforų, kartais net apšvietimo nėra arba jo mažai. Mieste, sakyčiau, vairuotojams matomumas daug geresnis nei rajone ar kaime, todėl ir šunį jiems pastebėti legviau“, - sakė šunį Kaune auginantis Darius.

Galima kabinti ant antkaklio arba papuošti specialia liemene

Nemažai šunų augintojų yra pozityviai nusiteikę ir mano, kad atšvaitai šunims ypač tamsiu paros metu ir esant blogoms oro sąlygoms yra reikalingi, tačiau dar nedaugelis savo augintinį tokia puošmena padabina. Užsienyje įvairios gyvūnus globos organizacijos ir net policijos pareigūnai rengia akcijas, kurių metu šeimininkams dalija atšvaitus.

Šunų mitybos ekspertė, bendrovės „Canis Major“ produkto vadovė Iveta Šikšniuvienė teigia, kad nors Lietuvoje yra daug šunų mylėtojų, tačiau šunų atšvaitams skiriama ypač mažai dėmesio.

„Kiekvienas šunį turintis žmogus žino, kad pasivaikščiojimui su augintiniu nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga, o atėjus šaltajam metų sezonui pasivaikščioti tenka dar neprašvitus arba jau gerokai sutemus. Tokiu periodu ne tik pačiam svarbu pasirūpinti atšvaitu, kad eidamas prastai apšviestu keliu arba kirsdamas gatvę būtum aiškiai matomas, bet ir atšvaitą užkabinti augintiniui, kad ir jį vairuotojai iš tolo pastebėtų arba, kad patys matytumėte, kur jūsų šuo bėgioja ir galėtumėte užtikrinti jo, kartu ir aplinkinių saugumą“, - apie atšvaitų naudą kalbėjo. I. Šikšniuvienė.

Specialistė pridūrė, kad šiais laikais galima įsigyti įvairiausių antkaklių su atšvaitu, atšvaitines liemenes, atšvaitinius pavadėlius, atšvaitines juosteles, kurios gali būti dedamos ant kojų arba tiesiog prikabinamos ant kaklo.