aA
Aplinkos ministerijai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiajam specialistui Donatui Račkauskui priešpaskutinę lapkričio dieną nušauto vilko euforija gali virti rimtais nemalonumais.
© Skaitytojo nuotr.

Kai kam kyla įtarimų, kad valstybės pareigūnui pagal užimamas pareigas prilygintinas vyras 66 kg svėrusį vilko patiną Lazdijų rajone sumedžiojo brakonieriaudamas, t.y. tamsiu paros metu tykodamas medžiojo ne tik naudodamas prožektorių, bet ir galbūt naktinio matymo optinį prietaisą.

Toks medžioklės būdas yra neleistinas. Tai reglamentuota Medžioklės taisyklėse. Ar medžioklė buvo naudota naktinė optika, kol kas nėra aišku, nes šautuvas nuotraukoje matosi neryškiai.

Lazdijų medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas Anatolijus Palionis DELFI paaiškino, kad medžioklė tykojant bokštelyje ir naudojant prožektorių yra galima tik medžiojant šernus. Naktinio matymo optiniai prietaisai medžioklėje yra draudžiami.

D. Račkauskas yra ilgametis Lazdijų rajono “Giraitės“ medžiotojų būrelio medžiotojas, buvęs šio būrelio pirmininkas. Vyras turi 16-os metų medžiotojo stažą ir selekcininko kvalifikaciją.

D. Račkauskui koją pakišo ir nemalonumų pridarė noras pasipuikuoti sumedžiotu laimikiu. Jis net dviems skirtingiems Lazdijų rajono laikraščiams gruodžio 3-ią ir 6-ą dienomis pasakojo istoriją, kaip nušovė vilką.

Būtent tuose pasakojimuose vyras pats save išsidavė. Straipsnį perspausdinus specializuotose medžiotojų interneto svetainėse, komentaruose pasklido nuotrauka, kurioje vyras nufotografuotas šalia nušauto vilko.

D. Račkauskas nuotraukoje pozuoja fotografuojančiam asmeniui, kuris, kaip galima numanyti, yra įsitaisęs medžioklės bokštelyje. Apie tai, kad medžiojo bokštelyje, D. Račkauskas pasakoja ir Lazdijų žurnalistų tekstuose.

Komentatoriai atkreipė dėmesį, kad šalia nušauto vilko priklaupęs aplinkosaugininkas laiko rankose medžioklinį karabiną, ant kurio pritvirtintas ne tik optinis prietaisas, bet ir prožektorius. Nuotraukose užfiksuota, kad fotografuota tamsiu paros metu.

Tai aiškiai matyti nuotraukoje, kurią gavo ir DELFI.

Vieno iš straipsnių autorei Dinetai Babarskienei pasakodamas, kaip pavyko sumedžioti kiekvieno medžiotojo svajone laikomą laimikį, aplinkosaugininkas D. Račkauskas teigė, kad medžioti tą vakarą išėjo barsuko. Medžioti barsukus galima nuo spalio 1-os iki gruodžio 1-os dienos.

„Tykojau barsuko. Nugarą suskaudo. Sako, kad reikia barsuko taukais trinti, po šaukštą kasdien suvalgyti, labai padeda. Bokštelyje laukiau barsuko – sulaukiau vilkų“, – straipsnio autorei D. Babarskienei pasakojo D. Račkauskas.

Jis tekste teigia, kad medžioklė vyko lapkričio 29-ą dieną, penktadienį, o šūvį į vilką paleido apie dvidešimtą valandą.

Iš viso, straipsnio autorei teigia D. Račkauskas, jis tą vakarą pastebėjęs du vilkus – vieną didesnį ir kitą mažesnį.

Aplinkosaugininko medžioklė pavirto skandalu: įtariamas subrakonieriavęs vilką
© Skaitytojo nuotr.


Tą patį, kalbėdamas apie medžioklės laiką, D. Račkauskas pasakojo ir kitam žurnalistui iš kito laikraščio, sekmadienį po penktadienio vakaro medžioklės – prieš trejetą dienų iki pokalbio su D. Babarskiene.

Tik tąkart aiškiai pasakė, kad ne barsuko medžioti ėjo, o būtent vilkų.

„Vakare išėjau į mišką ir pamačiau sudraskytą stirną, todėl įtaręs, kad tai vilkų darbas, kad jie netoliese slankioja tykodami grobio, nusprendžiau pasėdėti bokštelyje ir palaukti – gal ateis. Iš tiesų apie 20 valandą netoliese išvydau du vilkus – didelį ir kiek mažesnį. Didesnis stovėjo gal už kokių 40-50 metrų pievoje, netoli bokštelio, o greta jo gulėjo mažesnis plėšrūnas. Nebuvo kada laukti, teko iš karto šauti. Šūvis buvo taiklus ir krito didesnis vilkas, o kitas pabėgo“, – žurnalistui pasakojo D. Račkauskas.

Kaip matyti iš Hidrometeorologijos centro informacijos duomenų, tą dieną, kai vyko medžioklė, Giraitės miške Lazdijų rajone saulė leidosi lygiai šešioliktą valandą. Oras buvo debesuotas, vyravo rūkas, buvo antroji Mėnulio jaunaties diena.

DELFI susisiekus su pačiu D. Račkausku, vilką sumedžiojęs vyras paaiškino, kas tąsyk įvyko. Vyras nepaneigė, kad nuotraukoje užfiksuotas jis.

„Vilkas sumedžiotas prietemoje, be jokių prožektorių, nes draudžiama naudoti, išskyrus šernus. Per gerą optiką galima be vargo įžiūrėti, ką medžioti, ir dar pievoje, 30 metrų atstumu. Ką rašo komentatoriai, tai tegu nepavydi, kad vilką sumedžiojau. Taisykles žinau, kaip „Tėve, mūsų“. Vilkas, mano atveju, rastas tik po 2 val. paieškos. Už šmeižtą komentatoriai perduoti atitinkamoms institucijoms“, – raštu atsiųstame atsakyme teigė pats D. Račkauskas.

Turimais duomenimis, informacija apie galimai aplinkosaugininko neleistinu medžioklės būdu sumedžiotą vilką pasitikėjimo telefonu buvo perduota ir Aplinkos apsaugos departamentui.

Pastarasis, kaip patvirtino Alytaus aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekijos viršininkas Jonas Jarmalavičius, į Pagalbos skambučių centrą gautą informaciją perdavė jo vadovaujamai inspekcijai.

Turimomis žiniomis, aplinkosaugininkams perduota ir minėta fotografija.

„Neturiu įgaliojimų bendrauti su žiniasklaida. Tik patvirtinu, kad įvykis žinomas, apie jį informavome departamentą“, – sakė J. Jarmalavičius.

Informacija apie galimai brakonieriavusio aplinkosaugininko nuotykius Dzūkijos miške pasiekė ir aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką.

Pasak jo patarėjo Justo Jaskonio, ministras apie įvykį esąs informuotas.

„Aplinkosaugininko darbas ir brakonieriavimas yra nesuderinamos veiklos. Aplinkos apsaugos departamentas, mano pavedimu, pradėjo vidinį tyrimą, kurio metu bus patikrintos visos faktinės aplinkybės“, – teigiama perduotame ministro atsakyme DELFI.

Jei paaiškės, kad aplinkosaugininkas ne tik pažeidė Medžioklės taisykles, bet ir pažemino pareigūno vardą, D. Račkauskui gresia atleidimas iš pareigų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(74 žmonės įvertino)
4.1757

Aplinkosaugininko medžioklė pavirto skandalu: įtariamas subrakonieriavęs vilką patikslinta (300)

Aplinkos ministerijai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento Druskininkų aplinkos apsaugos...

Ambicingi ES užmojai: už 30 metų visi pastatai Europoje šiluma turi pasirūpinti patys (87)

Ilgai gyvenę galvodami tik apie save, teršdami gamtą ir negalvodami apie pasekmes, pagaliau...

Vilniečius nustebino papūga Žvėryne: pasiruoškite – netrukus prasidės tikra jų invazija (45)

Nuotraukas, pridėtas prie šio straipsnio, darė mano žmona Vilniaus Žvėryno rajone šį...

Užfiksuotas nelegaliai valstybės sieną kertantis imigrantas: šįkart keturkojui pavyko išsisukti (3)

Jeigu manote, kad nelegaliai valstybės sieną kerta tik dvikojai – klystate. Pirmadienį...

Lietuvių mokslininkai pelnė pripažinimą Europoje: orą valantis išradimas skinasi kelią (12)

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ( VGTU ) Aplinkos apsaugos instituto mokslininkai prof....

Top naujienos

„Grigeo“ savininkas Pangonis: nuo įspūdingų pareigų iki dukart mestų įtarimų (50)

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad įmonė „ Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias galimai...

Valdančiųjų apgavyste apkaltintas Bartkevičius: viską paaiškinau Karbauskiui (58)

Pirmadienio rytą Seimo frakcija „ Lietuvos gerovei “ žlugo iš jos pasitraukus „Tvarkos ir...

Elektrėnų sav. sprogus dujų balionui visiškai sugriuvo pastatas: sužalotieji išgabenti į ligoninę

Policijos departamentas informavo, kad Elektrėnų sav. , Daugirdiškių k., Monio g., name, įvyko...

Gavusi produktus į namus, moteris kai ką pastebėjo: tai pasityčiojimas (480)

„Nesu iš tų, kurie po kiekvienos paslaugų teikėjų ar institucijų šunybės ilgai ieško...

Nuo darbinio arklio ant nebalnoto eržilo peršokę žalgiriečiai pajuto vėją, bet užsidirbo guzų specialiai Krepšinis.lt iš Atėnų (3)

„Kietumas, atletiškumas, gynyba – tai turėtų būti mūsų arkliukai“, – vardijo Thomasas...

Žmogus, turėjęs užimti Landsbergio vietą: didžiausias gyvenimo nuopuolis ir mįslinga sūnaus mirtis (258)

Idėjinis nepriklausomybės lyderis, valstybės kūrėjas, Sąjūdžio juodadarbis ir smegenys – tai...

Pastebėjęs tendenciją tarp pacientų, gydytojas perduoda žinią: jei matote neįprastus vaizdus, negalite delsti (16)

Žaibavimas akyse, vaizdo išsikraipymas, blankus matomumas ar minimaliam laikui dingstanti rega –...

41-erių primabalerina Neli Beliakaitė tapo mama: sunkiausia buvo pirmas dvi savaites (27)

41-erių metų primabalerina Neli Beliakaitė sulaukė didžiausio savo gyvenimo stebuklo –...

Į seną močiutės kilimą pažvelkite kitomis akimis: jis gali tapti nepakeičiama interjero detale (5)

Ko gero daugumai mūsų patinka vaikščioti po stilingas interjero parduotuves – pasiūlymai jose...

Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės išeina iš darbo (28)

Žmonės išeina iš darbo dėl įvairių priežasčių – dėl despotiško vadovo, dėl mažo...