aA
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad Kauno hidroelektrinės tvenkinyje nustatyti vidaus vandenų keliai, o Kauno HE tvenkinys patenka į saugomą teritoriją – Kauno marių regioninį parką. Nuo to priklauso ir plaukiojimo savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis jame sąlygos, teigiama pranešime spaudai.
Vandens motociklas
Vandens motociklas
© Shutterstock

„Informacija, kurią reikia žinoti susiruošus paplaukioti savaeige plaukiojimo priemone, pateikta Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginių reikalavimuose. 7 punktas nustato, kad atsižvelgiant į teisės aktų nustatyta tvarka nužymėtas vandens turizmo trasas ir istoriškai susiklosčiusias vandens sporto tradicijas, leidžiama plaukioti plaukiojimo priemonėmis šių Aplinkosaugos sąlygų priede nurodytuose vandens telkiniuose pagal priede nustatytas sąlygas“, – sako Pranešimų priėmimo tarnybos vyr. specialistas Leonas Zelvaras.

Tie, kuriems kyla klausimų dėl plaukiojimo Kauno mariose, turėtų atkreipti dėmesį, kad Aplinkosaugos sąlygų priedo 2 punkte įrašytas Kauno HE tvenkinys (Kauno marių regioninis parkas) ir šios plaukiojimo sąlygos, kuriose nurodoma, kad asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, leidžiama plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos Kauno HE tvenkinio dalyje nuo Kauno marių prieplaukos iki Samylų įlankos pradžios ne arčiau kaip 200 m nuo kranto.

„Kitu laiku plaukiojimas savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo Kauno marių prieplaukos iki Samylų įlankos pradžios draudžiamas. Likusioje Kauno marių dalyje, išskyrus plaukiojimą vidaus vandenų keliais ir pažintinio vandens turizmo trasomis, plaukiojimas savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas visą plaukiojimo sezoną. Taip pat pažymime, kad laivybos sąlygų vidaus vandenų keliuose aplinkosauginiai teisės aktai nereglamentuoja“, – pabrėžia L. Zelvaras.

Aplinkosaugos sąlygos taip pat aptaria plaukiojimo vandens telkiniuose, patenkančiuose į saugomas teritorijas, reikalavimus. 14.2.1 papunktis nustato, kad valstybiniuose parkuose esančiuose vandens telkiniuose, kai bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW), galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos. Šias plaukiojimo priemones švartuoti galima įrengtose prieplaukose, prie lieptų, vandens turistų įlipimo ir išlipimo vietose.

Kai bendras variklių galingumas viršija 10 AG (8 kW), bet neviršija 150 AG (110 kW), Kauno marių regioniniame parke galima plaukioti visą plaukiojimo sezoną teikiant viešąsias paslaugas tik pažintinio vandens turizmo trasomis, nustatytomis valstybinių parkų, valstybinių draustinių ir (ar) jų dalių tvarkymo planuose, kituose teritorijų planavimo dokumentuose.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašo 4 punkte nustatyti plaukiojimo ribojimai Kauno HE tvenkinyje (Kauno marių regioninio parko teritorijoje).

Draudžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo Kauno marių prieplaukos iki įlankos Samylų kaime arčiau kaip 200 m nuo kranto, išskyrus plaukimą vidaus vandenų keliu. Šiame ruože savaeigių plaukiojimo priemonių iškėlimas ir nuleidimas leistinas tik tam skirtose prieplaukose, prie aikštelės Grabučiškėse ir krantinės Samyluose.

Draudžiama tvenkinio dalyje nuo Samylų kaimo įlankos iki Arlaviškių pusiasalio (ties Kruonio HAE) savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis priplaukti prie kranto ne prieplaukose, poilsiavietėse ar stovyklavietėse.

Draudžiama plaukioti savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo plaukiojimo sezono pradžios iki rugpjūčio 1 d. mažesniu kaip 50 m atstumu nuo Arlaviškių ornitologinio ir Dabintos botaninio-zoologinio draustinio ribos.

„Kadangi Aplinkosaugos sąlygų 3.3 papunktis nurodo, kad nustatyti apribojimai plaukiojimo priemonėms netaikomi vidaus vandenų keliuose, plaukioti jais aukščiau Samylų kaimo nedraudžiama“, – paaiškina L. Zelvaras.

Beje, priduria L. Zelvaras, žvejai dažnai teiraujasi, ar galima plaukiant vandens keliu su vidaus degimo varikliu išplaukti iš vandens kelio pakeitus variklį elektriniu.

„Kadangi plaukiojimas elektros variklį turinčiomis plaukiojimo priemonėmis prilyginamas plaukiojimui nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, laikytina, kad savaeigėje plaukiojimo priemonėje pakeitus vidaus degimo variklį elektriniu ir tęsiant plaukimą ne vandens keliu kaip nesavaeige plaukiojimo priemone, aplinkosaugos sąlygų reikalavimai nebus pažeisti, t. y. toks plaukimo būdas bus legalus“, – sako Pranešimų priėmimo tarnybos specialistas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
2.1875

Panevėžio aplinkosaugininkai laimėjo keturis teismus prieš nusižengusius asmenis (3)

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų darbas davė rezultatų....

Praėjusią savaitę apie galimus aplinkosauginius pažeidimus gauti 555 pranešimai

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus...

Prenumeruoti mišką: „ŽMONĖS Cinema“ kviečia prisidėti prie senųjų girių išsaugojimo (1)

Namų kino platforma „ŽMONĖS Cinema“ kviečia kino mėgėjus prisijungti prie iniciatyvos...

Klaipėdos aplinkosaugininkai laimėjo dar vieną teismą dėl neteisėtai sumedžioto šerno

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų darbas davė rezultatų. Po laimėtų...

Aplinkosaugininkai turi gerų žinių žvejams: jau galima gaudyti žiobrius (2)

Baigėsi draudimas žvejoti žiobrius. Jis šiemet truko šių žuvų neršto metu nuo gegužės 15...

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (48)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (38)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (400)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (6)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (181)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (538)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (144)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (59)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...

Chris Kay, P R Sanjai | D+

Didžiausia vakcinų gamintoja pasaulyje patiria rimtų problemų: gaisras buvo tik pradžia

Virtinėje pasaulio šalių, nuo Bangladešo iki Nepalo ir Ruandos, kur fiksuojami koronaviruso...