aA
Į birželio 28 d. Varėnos rajono Karpiškių kaimo apylinkėse vyksiančio „Blusų festivalio“ katilą pabiro muzikiniai prieskoniai. „Į renginį pakvietėme daug jaunų talentų, kurie, tikime, ne tik sužavės, bet ir nustebins. Ne kiekvienas žino, kiek Lietuvoje kokybiškos, širdį šildančios muzikos!“, – apie trečią sykį vyksiančio festivalio muzikinę dalį kalba festivalio organizatorius Aivaras Žydelis.
Grupė „Garbanotas bosistas“ „Blusų festivalyje“.  Monikos Daužickaitės nuotr.
Grupė „Garbanotas bosistas“ „Blusų festivalyje“. Monikos Daužickaitės nuotr.
© Organizatorių archyvas

Festivalyje veiks dvi muzikinės scenos. Dieną po turgelį vaikštantiems nuotaiką kurs ramesni, akustiniai garsai, o vakare didžiojoje scenoje pasirodysiantys muzikantai kvies ir pašokti, ir pašūkauti.

Plaukų sruogas jau raitosi grupė „Garbanotas Bosistas“, į dzūkiškas pievas laiko mašina atvyksianti iš 7-ojo dešimtmečio pabaigos, kai pasaulis augino kasas ir krovėsi lagaminus į Vudstoką. Nuoširdumu užburti sieks lietuvio Martin Wall ir prancūzės Clotilde Rigaud duetas. Retro skambesiu pasidalins „Blusų festivaliui“ jau pažįstamos „Elle G“ merginos.

Akimirka iš „Blusų festivalio“. Monikos Daužickaitės nuotr.
Akimirka iš „Blusų festivalio“. Monikos Daužickaitės nuotr.
© Organizatorių archyvas

Sugrįžta ir pozityvumu spinduliuojantys gamtos vaikai „Kūjeliai“, eksperimentinė post-folkloro grupė „Sen Svaja“. Ne ką mažiau festivalio lankytojų ausis turėtų lepinti į kelionę kviečiantys „Such a trip“, įspūdžiais apie Kolumbiją pasidalinsiantys „Parranda Polar“, poetiškas indie folk muzikos pranašas Šarūnas Petrutis ir kiti.

„Garbanotas Bosistas“ žada šoklų pasirodymą

Nuo 1960-ųjų psichodelikos iki šių dienų indie folk savo muzikoje laviruojantis „Garbanoto Bosisto“ kolektyvas ruošia, kaip ir dera „Blusų festivaliui“, šoklią programą. „Blusa gali pašokti 18 centimetrų į viršų ir 33 centimetrus į tolį, ir atsižvelgiant į jos kūno dydį, tai viena geriausių šuolininkių pasaulyje“, – paklaustas, kas pastūmėjo dalyvauti šiame renginyje, teigia grupės gitaristas Mantas Joneikis.

Festivalyje, kuriame seni, savo misiją vienuose namuose baigę daiktai perduodami į naujas rankas, praėjusių laikų melodijų nebus per daug. Į „Blusų festivalį“ su džiaugsmų sugrįžta „Elle G“ merginos – Giedrė ir Elena, savaip interpretuojančios ir perdainuojančios 3-8 dešimtmečių melodijas bei pamažu kuriančios savas.
Citata

„Programoje mėginsime apjungti šuolio į tolį, šuolio į aukštį rungtis su įvairiausiais senais daiktais turinčiais, ką papasakoti apie senelį, o gal net prosenelį, bet vis dar tinkamais naudoti pagal paskirtį arba tiesiog pradžiuginti akį ir dieną“, – intriguoja muzikantas.

Grupė „Garbanotas bosistas“ „Blusų festivalyje“.  Monikos Daužickaitės nuotr.
Grupė „Garbanotas bosistas“ „Blusų festivalyje“. Monikos Daužickaitės nuotr.
© Organizatorių archyvas

Nuo 2008-ųjų grojantys „Garbanotas Bosistas“ su savo muzika yra apkeliavę visą Lietuvą, o taip pat ne kartą groję Lenkijoje ir Latvijoje.

„Esame keturi vyrukai ir mergaitė su įvairiais, skirtingais pomėgiais, požiūriais ir problemomis. Bandome kažkaip susikalbėti, o vėliau žmonėms papasakoti, kaip mums sekasi. Taip pat savo muzika bandome atkreipti žmonių dėmesį į Afrikos ir Indijos Dramblių Apsaugą (AIDA)“, – šypsosi M.Joneikis. 


Lietuvio ir prancūzės duetas įneš ramumos
 

Romantikos pilni pasaulinės muzikos garsai „Blusų festivalyje“ pasipils iš neįprasto dueto. Juos dovanos lietuvis Martynas Valius, geriau žinomas Martin Wall pseudonimu, bei iš Prancūzijos kilusi jo širdies draugė Clotilde Rigaud. 

Duetas gimė 2013-ųjų vasarą, kai keliaudami ir koncertuodami Šveicarijoje ir Italijoje muzikantai suprato, kad nori groti drauge. Lietuvoje C.Rigaud gyvena jau penkerius metus. Prancūziškai, ispaniškai, itališkai, angliškai, jidiš bei romų kalbomis dainuojanti muzikantė, teatro ir kino aktorė bei fotomodelis Clotilde įrodo, kad meninė veikla neprivalo apsiriboti jokiais rėmais.

Martinas Wall ir Clotilde Rigaud
Martinas Wall ir Clotilde Rigaud
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vilnietis Martin Wall savo kūrybos dainas atlieka akustine gitara, lūpine armonikėle ir vokalu. Kurti jį įkvepia vizualinė ir emocinė patirtis, žmonės ir jų santykiai, painios ir griežtos bei mažos ir žavios gyvenimiškos detalės. 

„Blusų festivalio“ svečius duetas supažindins su emocijomis apipinta laisvės muzika. Planuojame labiau išplėtoti meditatyvinį muzikos aspektą, bus ir prancūziškų kūrinių, koverių bei pačių muzikantų kūrybos dainų“, – teigė grupės vadybininkė Dovilė Berlinskaitė. 

„Elle G“ sugrįžta patobulėjusios

Festivalyje, kuriame seni, savo misiją vienuose namuose baigę daiktai perduodami į naujas rankas, praėjusių laikų melodijų nebus per daug. Į „Blusų festivalį“ su džiaugsmų sugrįžta „Elle G“ merginos – Giedrė ir Elena, savaip interpretuojančios ir perdainuojančios 3-8 dešimtmečių melodijas bei pamažu kuriančios savas. 

„Prieš porą metų, dar tik kuriantis „Elle G“ kolektyvui, „Blusų festivalis“ buvo pats pirmasis, į kurį išdrįsome nusiųsti laišką ir kuriame pagrojome. Labai smagu grįžti dar kartą, su gerokai patobulėjusia programa, debiutiniu albumu ir naujomis savo kūrybos dainomis“, – įsimintos vasaros dienos prieš dvejus metus nepamiršo atlikėjos.

Grupės „Elle G“ merginos
Grupės „Elle G“ merginos
© Asmeninio archyvo nuotr.

Merginos pažymi, jog ir pačios mėgsta senienas, yra išraususios net kelių žemynų sendaikčių turgus ir panašias vietas, tad iš „Blusų festivalio“ tikisi išvažiuoti ne tuščiomis. 

„Renginyje skambės dainos ne tik iš debiutinio albumo „Never ending story“, bet ir naujai prikeltos tarpukario Lietuvos melodijos, o taip pat šviežiausios Elenos ir Giedrės kūrybos dainos“, – pasakoja „Elle G“. 

Muzika – meilės išraiška

Nors atlikėjų sąrašas vis dar pildomas, didžioji dalis „Blusų festivalio“ muzikantų jau yra patvirtinta.

,,Blusų festivalis” – daugiau nei linksmas susibūrimas ar įdomus renginys, tai – gyvenimo ir mąstymo būdas. Siekiame sukurti gamtoje erdvę iš garsų, vaizdų ir jausmų – festivalį, kurį aplankę dar ilgai prisimins ir mintyse vis lankys“, – pažymi A.Žydelis. 

„Jau greitai „Blusų slėnis“ bus pilnas gražiausių garsų, tereikės tik stabtelti akimirkai ir įsiklausyti.

Akimirka iš „Blusų festivalio“. Monikos Daužickaitės nuotr.
Akimirka iš „Blusų festivalio“. Monikos Daužickaitės nuotr.
© Organizatorių archyvas

Kas dar gražiau gali papuošti muzikinių garsų paletę, jei ne šia kalba kalbantys ir ją mylintys žmonės? Visiems grojantiems šiame festivalyje muzika yra tikroji meilės išraiška, juos visus sieja nenumaldomas noras per kūrybą šia meile dalintis su kitais“, – pridūrė organizatorius. 

Vakarinėje „Blusų festivalio“ dalyje klausytojai išgirs grupes „Kūjeliai“, „Such a trip“, Šarūną Petrutį, „Garbanotas Bosistas“, Parranda Polar“, „Sen Svaja“, „Elle G“. 

Dieninę dalį puoš „Martin Wall ir Clotilde Rigaud, Ugas ir Dorotė, Algis Fediajevas bei Živilės ir Andriaus duetas iš grupės „Kūjeliai“.
Daugiau informacijos apie festivalį - ČIA.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ateities miestų laukia didžiuliai pokyčiai, kurie prasidės jau visai netrukus (32)

Kodėl žmonijai iki šiol nepavyko pastatyti švarių ir tvarių miestų? Ar pasitelkę naujausias...

Profesorius siūlo atkreipti dėmesį į kelias datas: prognozuoja, kokių pavasario ir vasaros orų tikėtis (14)

Pasirodo, apie pavasario orus galima spėti dar žiemos pradžioje: anuomet kaimo žmonės žinojo,...

Dažnuose namuose Kalėdų žvaigždė antrąkart nesuraudonuos: štai kokios klaidos šį augalą pražudo patarimai, kaip šią gėlę išsaugoti iki kitų Kalėdų (4)

Kalėdų žvaigžde vadinama puansetija šventiniu laikotarpiu papuošia namus ryškiu lapų...

Lietuvių iniciatyva leidžia prisidėti prie kovos su klimato kaita vos už kavos puodelio kainą (13)

Kasmet Lietuvoje iškertami dideli miško plotai. Norint atkurti, skatinti tvarumą ir kovoti su...

Top naujienos

Iš Vilniaus organizuojamuose renginiuose – „Putino virėjo“ pėdsakai (83)

Jevgenijus Prigožinas , taip pat žinomas kaip „Putino virėjas“ FTB ieškomas dėl kišimosi...

Infektologas apie laukiamą „Johnson & Johnson“ vakciną: ji turi net kelis pranašumus (190)

Žalios šviesos JAV sulaukusi „Johnson & Johnson“ vakcina, jei nekils nesklandumų, per...

Lietuvoje nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio viruso linijos atvejai (52)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso...

Sveikatingumo klubų asociacija: kartais atrodo, kad draudimai veikloms, pateikiami skaičiai yra „piešiami iš lubų“

Realios pagalbos iš Vyriausybės sporto ir sveikatingumo klubai teigia nesulaukią, o leidimas...

Landsbergis apie aistras dėl Stambulo konvencijos: įsikišti galėtų ir teisėsauga (383)

Konservatorių lyderis ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad...

Rusijai – pirmosios Bideno sankcijos JAV pareigūnas: siunčiame aiškų signalą (90)

JAV prezidento Joe Bideno administracija antradienį paskelbė sankcijų Rusijos pareigūnams ir...

Po raginimų rasti pievose padegto BMW savininką sukilo ir policija, ir aplinkosaugininkai: deja, baudos nėra kam skirti (42)

Skambant rusiškai muzikai vaikinas pievose benzinu apipylinėja penktosios serijos BMW , Lietuvoje...

Maisto technologė: keli triukai gali priversti vaikus pamėgti daržoves, o nesveiką maistą paversti sveikesniu

„Atsigręžkime į save, savo kūną, jausmus, įsiklausykime, ko reikia mūsų organizmui. Ir to...

Ekologinis kriminalas Salantuose: kas į vandenį leidžia kurą vis dar neaišku, tačiau jau rastas neteisėtas vamzdis (7)

Pasitelktos gausesnės aplinkosaugininkų pajėgos Salantų miestelyje (Kretingos r.) šiandien tęsia...

Rusija susirūpino žodžio laisve Baltijos šalyse: už baudžiamus propagandistus stojo mūru (406)

Su žiniasklaidos laisve Rusijoje – prasta padėtis jau senokai. Be to, su Kremliumi susijusi...