aA
Kai gaištantys ešeriai grasina tarptautiniu skandalu, pasvaliečiai žvejai traukia vieną už kitą stambesnes žuvis, trina rankomis ir džiaugiasi, jog Mūšos upė dar gyva. Šis ruduo ypač dosnus žvejams mėgėjams, kurie savo laisvalaikį praleidžia su meškere rankose ir kantriai laukia savo išsvajoto laimikio.
Ešerys
© Corbis/Scanpix
Kovą su lydeka lydėjo kraujas

Prisiekęs žvejys pasvalietis Juozas Vytautas Jurkus lapkričio pradžioje pirmą kartą gyvenime susikibo su įspūdingo dydžio lydeka, kuri svėrė net 15 kilogramų 180 gramų. Septyniasdešimt antrus metus skaičiuojantis J.K.Jurkus žvejoja nuo pat vaikystės, bet su tokiu, anot jo, padaru susidurti jam dar nebuvo tekę.

Vyras, nuolat žvejodamas Mūšos upėje ties Žilpamūšio kaimu, stambiam laimikiui buvo gerai pasiruošęs. Žvejys ant valo buvo pasirišęs net 45 centimetrų volframinį pavadėlį, nors paprastai žvejai naudoja per pusę trumpesnius pavadėlius. Milžiniška lydeka susigundė masalui užkabinta gyva kuoja.

Dvikova su plėšria žuvimi nepraėjo be kraujo praliejimo. Bandant suimti ir iškelti iš vandens besipriešinančią lydeką, šioji parodė visą savo galybę. Plačiai prasižiojusiais nasrais grobuonė sužalojo žvejui ranką. Kovoti su galinga žuvimi J.K.Jurkui teko vienam, nes kartu į žvejybą vykę draugai žuvavo kitoje Mūšos upės pusėje ir bendražygiui padėti nespėjo. Ant kranto išvilkus lydeką ir ją pasvėrus, svarstyklės rodė tikrai įspūdingus skaičius: 15 kilogramų 180 gramų. Žuvis pribloškė ir savo išmatavimais: vieno metro 22 centimetrų ilgiu ir 60 centimetrų apimtimi.

Žvejybinės patirties turintys vyrai nustatė, jog sugauta lydeka gali būti 14–18 metų. Žuvies amžių meškeriotojai nustato pagal nasrus ir svorį. Jų teigimu, lydeka per metus gali užaugti iki vieno kilogramo.

Patyrusiam žvejui sugauta milžiniška lydeka tą dieną buvo jau antras laimikis. Pirma užkibusi lydeka svėrė apie vieną kilogramą. Vyrui šie žūklės metai yra ypač sėkmingi. Prieš kelis mėnesius jam pavyko iš Mūšos išvilkti 3 kilogramų 800 gramų salatį.

Vyras labai džiaugiasi sugauta didžiule žuvimi, nes ši pagerino ankstesnį asmeninį žvejo rekordą – J.K.Jurkus iki šiol didžiavosi prieš šešerius metus sugauta 8 kilogramų lydeka.

Septyniolikmetis turės ką prisiminti

Kad Mūšos upėje dar gyvena didžiulių žuvų byloja ir tai, jog lapkričio pradžioje septyniolikmečiui Andriui Rachmančiukui iš upės pavyko išvilkti 13 kilogramų 140 gramų lydeką. Josios ilgis siekė 1 metrą 17 centimetrų.

Tą sėkmingą dieną vaikinas į žvejybą vyko kartu su krikštatėviu Almantu Linkevičiumi, kuris ir paskolino jaunam žvejui žūklei reikalingus spiningus. Su milžiniška lydeka vyrai kovojo apie 20 minučių, kol galiausiai ją pavyko išvilkti ant kranto. Andriui tokia didžiulė žuvis užkibo pirmą kartą, tačiau jo krikštatėvis prieš keletą metų Mūšoje buvo sugavęs 8 kilogramus 200 gramus sveriančią lydeką.

Pagautą žuvį vyrai pasidalijo pusiau ir dar ilgai mėgausis skaniais žuvies kotletais. Lydekos galvą A.Linkevičius džiovina, iš jos padarys krikštasūniui trofėjų prisiminimui apie itin sėkmingą žvejybą.

Kantrus žvejys laimikiu nesiskundžia

Pasvaliečiui Antanui Trepočkai šiemet Mūša buvo kaip niekad dosni. Rugsėjo viduryje iš Mūšos upės, ties Tatulos intaku, esančių duobių žvejys išvilko 1 metro 14 centimetrų ilgio, beveik 11 kilogramų sveriančią lydeką.

Kantrus žvejys pagautu laimikiu nepasitenkino ir po trijų dienų vėl nuvažiavo į tą pačią Mūšos upės vietą. Laimė žvejo neaplenkė ir šį sykį. Ponas Antanas pričiupo 108 centimetrų ilgio ir 9 kilogramų svorio lydeką. Su ja vyrui teko pasigalynėti gerą pusvalandį, kol galiausiai grobuonė buvo išvilkta ant kranto.

Pagautas azarto A.Trepočka prie upės atvažiavo ir kitą dieną. Ir vėl namo grįžo ne tuščiomis – parsivežė 3,5 kilogramo sveriančią lydekaitę.

Nuo pat vaikystės žuvaujančiam vyrui žvejyba yra geriausias atsipalaidavimo būdas. Jei pučia palankus vėjas jis pasiima meškeres ir traukia į Mūšos paupius, ši upė vyrui yra pati mieliausia.

Upėje dar yra gyvų ešerių

Pasvalio medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus valdybos pirmininkas Rimantas Kregždė džiaugėsi, kad Mūšoje išgaišo ne visos žuvys. Prieš dvi dienas pas jį buvo užsukę jauni žvejai, kuriems Mūšoje pavyko sugauti ir ešerių. Kad ne visi ešeriukai upėje nugaišo rodo ir tai, kad vaikinai sugavo gan nemažų šių žuvų, jų ilgis siekė apie 25 centimetrus.

R.Kregždė atviravo esąs prisiekęs medžiotojas, o prie upės sėdėti su meškere jam pritrūksta kantrybės. Pirmininkas prisiminė tik vieną atvejį, kai jis su draugais meškerioti buvo išvykęs. Nors tąkart jam laimė nusišypsojo ir iš upės pavyko išvilkti 11 kilogramų 800 gramų sveriančią lydeką, vyras žvejyba nesusižavėjo.

„Pasvalio balsas“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Aplinkos ministerija siūlo drausti žvejoti lašišas dar dviejose Nemuno atkarpose (4)

Aplinkos ministerija šią savaitę pranešė parengusi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse...

Pasieniečiai užfiksavo įspūdingą gamtos šėlsmą: galingas viesulas išguldė medžius (22)

Liepos 28 d. pavakarę Valstybės sienos apsaugos tarnybomis kameromis užfiksuotas įspūdingas...

Prisirinkusi neįprastų baravykų, moteris sunerimo: Lietuvoje toks poelgis brangiai kainuotų (54)

Kur bekeliautų lietuviai, noras grybauti jiems seka iš paskos. Apie 10 metų Škotijoje gyvenanti...

Levandų ūkių žemėlapis: norintys pasidžiaugti turi suskubti (16)

Saulėtą liepos mėnesį kraštiečiai mėgaujasi vasariškomis pramogomis, o viena jų – poilsis...

Veterinaras išskyrė dažniausias šunų šėrimo klaidas ir gydomąsias dietas, padėsiančias augintiniui gyventi ilgiau (9)

Dažniausia mitybos klaida, su kuria susiduria veterinarijos gydytojai, – žmonių maistu šeriami...

Top naujienos

Antroji viruso banga versle ir ekonomikoje: įvardijo sektorius, kuriems ji kirstų skaudžiausiai (10)

Pasauliui vis garsiau kalbant apie galimą antrąją koronaviruso bangą bei daugėjant susirgimų...

Kaimyninėse šalyse – karantino lyg nebūta: lietuvių šeima patarė, ką pamatyti ir kaip sutaupyti (85)

Tik atsivėrus sienoms atostogų savaitę ketinome skirti Estijos ir Latvijos lankymui. Kito...

Lukašenka ruošiasi neramumams: prie Minsko – vandens patrankos ir speciali karinė technika skelbia apie kibernetines atakas (15)

Į Minską gabenama speciali karinė technika, platformos „Telegram“ kanale „Nexta“,...

Svarbiausių savaitgalio įvykių apžvalga: teršalai Klaipėdos uoste, griūvantys balkonai ir viruso plitimas

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Jos rankose ir žavesyje buvo pakibęs visos Lietuvos likimas (34)

Jos šeimos namuose buvo skaitomi „Aušra,“ „Varpas,“ lietuviški kalendoriai. Tai – tik...

Baltarusijoje vyksta balsavimas prezidento rinkimuose  jau balsavo per 50 proc. rinkėjų (325)

Baltarusijoje sekmadienį prasidėjo balsavimas prezidento rinkimuose, kuriuose 26 metus šaliai...

Mįslingai nužudytai mažajai grožio konkursų dalyvei būtų sukakę 30-imt: naujos tyrimo detalės ir keistas įtariamojo elgesys

Praėjo daugiau nei 23 metai nuo tos dienos, kai savo namuose JAV Kolorado valstijoje rasta negyva...

Prasidėjo pinigų dalybos senjorams: reakcijos skiriasi kardinaliai (388)

Senjorams pradėtos dalyti 200 eurų vienkartinės išmokos. Patys pensininkai sako, kad papildomi...

Vystytojų pastebėtas Vilniaus rajonas demonstruoja savo potencialą: NT kainos čia dar nesikandžioja (63)

Vilniaus vieta, kurioje anksčiau buvo kaimas, o prie miesto ji prijungta tik 1969 metais –...

Kinija demonstruoja raumenis NATO teritorijoje (237)

Vieną apniukusį praėjusio mėnesio rytą Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius atvyko į...

|Maža didelių žinių kaina