Gyvūnas fiksuotas sieną su Baltarusija saugančios Kenos užkardos ruože Vilniaus rajone naktį. Lietuvos pusėje čia ginantis nuo neteisėtų migrantų antplūdžio yra įrengtas fizinis barjeras, kurį sudaro apsauginė tvora ir koncertina. Kaip ir visame pasienyje su Baltarusija, čia veikia VSAT stebėjimo sistema. Pati Lietuvos sienos su Baltarusija linija šioje vietoje eina anapus fizinio barjero tekančia Vilnele.

Kenos pasieniečiai fiksavo, kaip iš Lietuvos gilumos iš miško prie sienos atėjo meška. Nieko nelaukusi ji ėmė eiti palei Europos Sąjungos išorės sieną.

Pakeliui lepečkojė išbandė vieno metalinio stiebo, ant kurio įrengta VSAT stebėjimo kamera ir prožektorius, stiprumą. Meška atsistojo ant užpakalinių letenų ir priekinėmis visu svoriu supurtė stiebą su įranga. Paaiškėjo, kad šis pastatytas labai tvirtai. Meškai tokio eksperimento užteko ir kitos VSAT infrastruktūros patvarumo ji jau nebetikrino.

Po pustrečio kilometro žygio gyvūnas priėjo vietą, kur siena Vilnele baigiasi ir upė įteka į Lietuvos teritoriją. Čia patrulė stabtelėjo tarsi kažką pajutusi. Tuomet ji staigiai šoko į pakrantės meldus, pro juos pūkštelėjo į Vilnelę ir tamsoje nuplaukė į Lietuvos gilumą.