Pranešė gyventojai

Kėdainių mieste gyvenanti moteris jau ne kartą gelbėjo Aristavėlės užtvankos betoninėje dalyje įkalintus paukščius. Kartą teko gelbėti net bebrą.

Apie užtvankoje įkalintą gulbę moteriai pranešė vietos gyventojai.

Žmonės sakė, kad paukštis jau keletą dienų niekaip neišsivaduoja iš savotiškais spąstais tapusios betoninės konstrukcijos.

Visais varpais

„Aš skambinau į Kaune esančias gyvūnų gerovės tarnybas, skambinau visoms institucijoms, veterinarams, prašiau visų pagalbos, patarimo, ką daryti.

Gyvūnų tarnybų atstovai atsisakė važiuoti ir patarė man pačiai pagauti paukštį. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai geranoriškai paaiškino, kad jie reaguoja į pranešimus apie naminius arba nugaišusius laukinius gyvūnus.

Šiuo atveju paukštį gelbėti turi tam tikros tarnybos. Tačiau realiai juk aš nežinau, ar sužeistas paukštis, ar tik įkalintas tame betoniniame aptvare“, – dėstė į nepavydėtiną situaciją patekusi geradarė.

Nutarė gelbėti pati

Galų gale praradusi viltį, kad kas nors teiksis padėti, jauna kėdainietė nutarė paukštį gelbėti pati.

„Tiesiog pasitarusi su visais specialistais aš nutariau pati po darbo važiuoti ir lipti į tą užtvanką. Tuomet pažiūrėčiau, ar paukštis sveikas, ar sužeistas, kokios jam pagalbos reikia ir kreipčiausi kur reikia, nes dabar toks jausmas, kad man pačiai reikia viską daryti.

Gulbė „Rinkos aikštė“ nuotr.

Kadangi nežinoma, ar paukštis sužalotas, ar ne, ar jis gali pakilti, nesusitariama, kas turi jam padėti“, – nuogąstavimus išreiškė moteris.

Per vėlu

Deja, tačiau gelbėjimo operacija nepavyko – paukštis nugaišo taip ir nesulaukęs žmonių pagalbos.

„Nuvažiavau po darbo ir lipau į užtvanką. Deja, gulbei pagalbos jau nebereikėjo – ji jau buvo nebegyva.

Neaišku, kiek laiko ji čia prabuvo be maisto, neaišku, ar ji buvo sužeista, ar sirgo. Pranešiau veterinarijos tarnybai, jie paukštį paims, bus atlikti tyrimai ir bus aišku, dėl ko paukštis nugaišo“, – dėstė paukštį gelbėti ketinusi geradarė.

Daug atvejų

Kėdainių mieste gyvenanti moteris jau ne kartą gelbėjo Aristavėlės užtvankos betoninėje dalyje įkalintus paukščius.

Teko vaduoti čia įpuolusius tris gulbių jauniklius. Prieš keletą metų aplink Aristavėlės užtvanką vaikštanti ta pati jauna kėdainietė pastebėjo į užtvankos konstrukcijas įkliuvusį bebrą.

Žvėrelis akivaizdžiai iš betoninių spąstų pats niekaip negalėjo išlipti, todėl moteris nedelsdama ėmė ieškoti pagalbos. Ji skambino įvairioms tarnyboms ir atsakingoms institucijoms, kol galiausiai jai padėjo Gyvūnų gerovės asociacija.

Ištraukė gyvūną

Po gero pusdienio atvykę gyvūnų gelbėtojai nusileido į užtvankos apačią ir bebrą sučiupę specialiais įrankiais patalpino jį į narvą.

Gyvūnėlis buvo iškeltas ir paleistas laisvėn. Beje, moteris teigė, kad vien šiais metais į šiuos spąstus papuolė jau ne vienas gyvūnas, ir ši problema išties yra didelė.

„Čia jau koks 4–5 kartas, kai įkrenta gyvūnai, o išlipti nebegali.

Prieš kelias savaites traukiau 7 gulbių jauniklius, išgirdau rėkiančius, dar neskraidė, tai įkliuvo į betoninius spąstus.

Vien aš pati traukiau 2 bebrus, 5 antis ir 7 gulbes“, – su „Rinkos aikšte“ susisiekusi pasakojo jauna gyvūnų problemoms neabejinga kėdainietė.

Didelė problema

Ji pasakojo, kad gyvūnų jaunikliai arba skraidyti negalintys paukščiai čia įkrenta nuolat ir juos nuolat tenka gelbėti.

Užtvankoje vandens niekada nebūna tiek, kad gyvūnai patys galėtų išsikapstyti. Jie pakliūva į spąstus ir, jei ne žmonių rūpestis, čia ir žūtų. Šią problemą moteris pastebėjo prieš keletą metų.

Ieško teisybės

Susirūpinusi ji bandė ieškoti teisybės ir pagalbos visur. Kreipėsi ir į aplinkosaugininkus, ir į gyvūnų gerovės specialistus.

Pasak kėdainietės, čia reikėtų įrengti specialų aptvarą, kad gyvūnai negalėtų praeiti, priplaukti ir įkristi į užtvarką.

Užtvankos konstrukcijų saugumu turėtų pasirūpinti jos šeimininkas. Tačiau paaiškėjo, kad užtvanka yra bešeimininkė.