Balose vėl sukurkė pievinės ir smailiasnukės varlės primindamos apie savo vestuvių šurmulį - nerštą. Šalia šių varlių į vestuvininkų būrį gausiai įsitraukia ir rupūžių atstovės pilkosios rupūžės ir česnakės.

Sukruto ir „geležinių varlių“ palikuonys.

Baliniai vėžliai Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos nuotr.

Sėkmingai peržiemoję balinių vėžlių jaunikliai patraukia į vandens telkinius. Sunki ir pavojinga šių jauniklių pirmoji jų gyvenimo kelionė. Vėžliukai dažnai žūva pirmosiomis dienomis tapdami plėšrių paukščių ar gyvūnų aukomis. Ropomis pasiekti vandens telkiniai jiems bus prieglobstis nuo plėšrūnų ir kartu medžioklės plotai kuriuose jie lavins išgyvenimo įgūdžius.

Mūsų šalyje dauguma balinių vėžlių gyvenamų vietovių paskelbtos ES svarbos saugomomis Natura 2000 tinklo teritorijomis, kurių išsaugojimui skiriamas didžiulis dėmesys. Veisiejų ir Metelių regioniniuose parkuose vykdomos specialios balinių vėžlių gausinimo programos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją