„Lietuvoje jau apie 10 dienų vyrauja išties žiemiški orai. Vidutinė paros oro temperatūra žemesnė už 1991–2020 m. vidurkį. Nežiūrint to, kalendorinė žiema baigiasi, Saulė dienomis sušildo labiau, o dienos trukmė jau net pustrečios valandos ilgesnė nei gruodį.

Įprastai ežiai iš žiemos miego pabunda tik kovo antroje pusėje. Kai ežys pabunda dar žiemą, jam pačiam tai yra pavojinga.

Gamtininkai pataria: radus ežį sniege ar ant ledo geriausia jį įkurdinti gana vėsioje patalpoje, kur būtų tik keli laipsniai šilumos, ir čia jam įruošti guolį – dėžę su šienu, skudurais. Ji gali būti sandėlio kampe, už daiktų – tokioje vietoje ežio niekas netrukdys.

Jam būtina padėti vandens (ne pieno) ir vakarais palikti truputį žalios mėsos. Visai atšilus orams, kai ežiai jau galės rasti natūralaus maisto, juos reikia išvežti kuo toliau nuo žmonių, o ypač – nuo kelių, ir paleisti.

Neturintieji sąlygų padėti per anksti pabudusiems ežiams juos turėtų perduoti gyvūnų globėjams ar Lietuvos zoologijos sodui“, – rašė „Meteo.lt“.

Šis ežiukas nesušals, jį priglaudė vaizdo įrašą padariusi Lina. Gyvūnas buvo perkeltas ant šieno.

Gamtininkas Deividas Makavičius anksčiau pasakojo, kad ežiai žiemoja žemės paviršiuje, pasislėpę po lapais, kokiame nors įdubime, išraustame urvelyje ir gali būti, kad dėl atlydžio į tą jo žiemojimo vietą pateko vanduo, todėl jis atsibudo.

„Žiemos Lietuvoje nebėra tos tradicinės, kai, sakykim, lapkričio gale viskas užšąla ir tik kovo gale atsileidžia. Žiemos dabar švelnios ir matyt į tas jų tipines žiemavietes patenka sniego, vandens. Temperatūra buvo pliusinė ir jis išlindo“, – sakė jis apie tokius atvejus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją