Sužavėjo pasaulį: greitkelio stebėjimo kamera nufilmavo baltąją pelėdą

 (6)
Socialiniuose tinkluose plinta Kanados greitkelį stebinčios vaizdo kameros padarytas įrašas, kuriame netikėtai užfiksuojama baltoji pelėda. Staiga pasirodęs paukštis maloniai nustebino ne tik filmuotą medžiagą peržiūrinčius specialistus, bet ir internautus.
Baltoji pelėda (kairėje - M. Čepulio nuotr., dešinėje - stopkadras)

Ši kamera sumontuota tam, kad stebėtų Kanados Monrealio mieste esantį greitkelį. O toks įdomus ir retas paukštis ja užfiksuotas pirmą kartą.

Nors plėšrus paukštis skrido tiesiai į kamerą ir dėl to yra labai gerai matomas, bet, kaip ir buvo galima tikėtis, susidūrimo išvengė be jokio vargo.

Vėliau šiuo vaizdo įrašu pasidalijo netgi Kanados politikai.


Vis dėlto gamtininkai tokiu svečiu miesto apylinkėse nesistebi. Kanados specialistai sako, kad baltosios pelėdos kartais sutinkamos mieste migracijos metu.

Šis paukštis paplitęs Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tundrose, arktinėse salose. Lietuvoje šis paukštis neperi.

Vis dėlto GRYNAS.lt primena, kad pernai baltoji pelėda buvo užfiksuota ir Lietuvoje, o konkrečiau Kauno rajone. Ši rūšis nuo 1975 metų Lietuvoje stebima tik devintą kartą. Pernai šį paukštį Lietuvoje nufotografavo gamtos fotografas Marius Čepulis.

Kaip teigia ornitologai, baltoji pelėda yra tipiškas tundros paukštis, kurios perėjimo arealas siejamas su miškatundrės riba. Todėl ir žiemos metu piečiau esančiuose regionuose aptinkama atvirose vietose – plačiuose laukuose, pievose, rečiau dideliuose kirtimuose.

Kaip ir daugelis šiaurės paukščių, ši pelėda palyginti nebaigšti, todėl ją pastebėti nebūtini žiūronai ar galingesnė optinė įranga.

Tai yra ganėtinai stambus paukštis. Jis yra viena stambiausių pelėdinių paukščių rūšių, dydžiu beveik prilygsta didžiajam apuokui. Kūno ilgis - 55-67 cm. Baltųjų pelėdų išskėstų sparnų tarpugaliai - 142-166 cm. Jų svoris nuo 1280 iki 3000 g.

Šie paukščiai lizdą suka ant žemės, duobutėse. Minta peliniais graužikais, kurmiais, kiškiais, paukščiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)