Į Kelmės rajono agentūrą kreipėsi Vainagių – Lygumų medžiotojų būrelio pirmininkas ir pranešė, kad Kelmės rajono, Šaukėnų seniūnijos, Vainagių miško pakelėje rastas negyvas vilkas. Gyvūną aptiko keliu ėjusi Jadvygavos kaimo gyventoja ir informavo medžiotojus. Vilką apžiūrėjęs veterinarijos gydytojas nustatė daugybinius kaulų lūžius. Tikėtina, kad vilkas žuvo partrenktas automobilio.

Šiaulių regione vilkų medžiojimo sezonas baigėsi praėjusį savaitgalį, kuomet Akmenės rajone, Papilės seniūnijos, Klaišių miške, vykusios medžioklės su varovais metu buvo nušauti du vilkai.

2014 spalio 9 d. LR aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu buvo nustatyti leidžiamų sumedžioti vilkų kiekiai. Šiaulių apskrityje buvo leista sumedžioti du vilkus. Dar vieną vilką leista sumedžioti Telšių apskrityje. Prieš kelias savaites, Plungės rajone, Rietavo seniūnijoje, Patyrio kaime, Patyriškio miške, taip pat buvo nušauti du vilkai. Kadangi sumedžiotas, leidžiamas sumedžioti vilkų kiekis, vilkų medžioklės 2014 – 2015 m. sezonas Šiaulių regione nutrauktas.

Papildoma informacija

GRYNAS.lt primena, kad vilkai gyvena daugelyje gamtinių sričių Šiaurės pusrutulyje: nuo tundros iki dykumų ir stepių. Daugiausia vilkų išlikę žmonių nepaliestuose miškų plotuose.

Seniau vilkai buvo paplitę visose Europos šalyse, pagrindinėje JAV dalyje, bet juos ilgą laiką naikino ūkininkai ir medžiotojai, vilkai pradėjo sparčiai nykti.

Vilkai laisvėje dažniausiai gyvena 6-9 metus, o nelaisvėje jų amžiaus vidurkis – 16 metų.

Vilkai – bendruomeniniai gyvūnai ir yra labiausiai prisitaikę gyventi grupėmis. Vieną šeimyninę gaują dažniausiai sudaro vilkų pora, jų jaunikliai ir vilkai iš ankstesniųjų vadų. Kiekvienoje gaujoje būna vadas ir jo pora, dominuojanti vilkė. Pastarosios vieta tik šiek tiek žemesnė nei vado. Tik jie gali susilaukti jauniklių. Medžiodami ir augindami jauniklius suaugę vilkai vienas kitam padeda.

Kaukdami vilkai pažymi savo buvimą kitoms gaujoms. Taip jie stengiasi išvengti nereikalingų susidūrimų.

Žemesnieji gaujos nariai paklūsta dominuojantiems vilkui ir vilkei, demonstruodami savo pavaldumą guldamiesi ant nugaros ar glausdamiesi prie žemės. Kiekvienas vilkas žino savo vietą dominavimo skalėje ir stengiasi ją išlaikyti.

Vilkai vadinami miško sanitarais, nes daugiausiai medžioja nukaršusius ar ligotus gyvūnus. Dažniausiai vilkai savo gyvenamuose plotuose užima mitybos grandinės viršūnę.