„Susisiekėme skelbime nurodytu telefono numeriu ir sutarėme apžiūrėti gyvūną. Nuvykus į pardavėjo namus, pareigūnams asmuo teigė, kad gyvūną rado visai mažą judrioje miesto gatvėje, išaugino ir, nedrįsdamas paleisti atgal į laisvę, ieškojo jam naujų šeimininkų. Taigi, paimdamas gyvūną, galbūt tik nuklydusį nuo motinos, asmuo padarė jam meškos paslaugą, nes dabar žebenkštis nebegalės gyventi natūralioje gamtoje“, – teigia Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Pasak aplinkosaugininkės, pamačius sužeistą gyvūną pirmiausia reikia kreiptis į specialistus, kad jie įvertintų ir priimtų atsakingus sprendimus.

„Prašom visuomenės atsakingumo ir suprasti, kad laukiniams gyvūnams ne vieta žmonių namuose. Gyvūnų namai yra gamta. Tai ne žaisliukai, kuriais galima grožėtis, o nusibodus atsikratyti“, – priduria M. Ramanauskienė.

Pagal Lietuvoje galiojantį teisinį reguliavimą žebenkštis priskiriama kiauninių sistematiniam taksonui, todėl tokius gyvūnus draudžiama ne tik laikyti, bet ir pardavinėti.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai prašo pastebėjus į bėdą pakliuvusius laukinius gyvūnus pranešti atsakingoms institucijoms, jokiu būdu nesinešti jų į namus.

Laikyti laukinius gyvūnus neturint teisėtų gyvūnų įsigijimą patvirtinančių dokumentų yra draudžiama. Už neteisėtą prekybą žebenkštimi asmeniui paskirta administracinė bauda, o paimtas gyvūnas perduotas Lietuvos zoologijos sodo specialistams.

Šiuo metu gyvūnas yra saugus, prižiūrimas veterinarijos gydytojų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)