Žiaurus elgesys su gyvūnu

Penktadienį Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, pastebėję vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose pradėjo tyrimą dėl asmenų, automobiliu besivaikančių stumbrą, praneša departamentas.

AAD pranešime spaudai teigė, kad Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, jog vaikymas yra žiaurus elgesys su gyvūnu, už kurį gresia bauda: „Aplinkosaugininkams peržvelgus vaizdo įrašą nustatyta, kad stumbro vaikymasis prilyginamas žiauriam elgesiui su gyvūnu, todėl automobilio vairuotojui gresia nuo 150 iki 2000 eurų bauda.“

Šiuo metu aplinkosaugininkai apklausia įtariamus asmenis ir tęsia tyrimą.

„Džiugina tai, kad mums pradėjus tyrimą, kiek vėliau į mus kreipėsi ir visuomeninės organizacijos bei gyventojai. Vertiname visuomenės pagalbą ir rūpestį“, – AAD pranešime spaudai cituojamas Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Raimondas Smagurauskas.

Kyla grėsmė ir gyvūnui, ir žmogui

Į socialiniame tinkle „Tik Tok“ pasirodžiusį vaizdo įrašą reagavo ir organizacija VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

Ji atkreipė dėmesį, kad stumbras yra saugoma gyvūnų rūšis, o toks elgesys jam kelia didelį stresą. Taip pat priartėti prie šio gyvūno pavojinga ir patiems žmonėms.

„Praėjusią savaitę „Tik Tok“ socialiniame tinkle vienas pilietis patalpino video, kaip po laukus su automobiliu vaikėsi stumbrą. Pakalbėkime apie visuomenės narių sąmoningumą ir vėl.

Stumbras yra į Lietuvos raudonąją knygą nuo 1969 metų įrašytas jaučių pošeimio dykaraginis žinduolis. Bet koks laukinio gyvūno vaikymasis kelia jam, pirmiausia, stresą, antra, grėsmę jo išlikimui, kadangi jis eikvoja energiją, kuri jam reikalinga kasdienybėje saugantis nuo priešų, ieškant maisto, auginant jauniklius, bendraujant su gentainiais. Vaikomas gyvūnas gali tos energijos išeikvoti tiek, kad jam pristigs jėgų pagrindiniams poreikiams tenkinti, pavyzdžiui, pasiekti vandens ar maisto šaltinį. Nepalankios oro sąlygos – kaip didelis karštis, šį poveikį dar sustiprina.

Vaikymasis automobiliu didina riziką, kad didelį greitį ilgą laiką priverstam palaikyti gyvūnui nuo per didelio krūvio atsiras sveikatos sutrikimų, kai kuriais atvejais gyvūnas gali žūti. Todėl toks „pramogavimas“ nėra pateisinamas jokiu atveju. Tokia „pramoga“ yra pavojinga ir paties žmogaus gyvybei“, – rašė VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

Organizacija nurodė, kad dėl šio atvejo kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt