Paprastai baltagalvio jūrinio erelio lizdas yra 1,2–1,8 m skersmens ir apie metrą gylio, o sveria apie 450 kg. Didžiausias aptiktas šio paukščio lizdas buvo 3 metrų pločio, 6 metrų gylio ir svėrė apie 270 kg. Jis buvo rastas Floridoje. Kitas taip pat didžiulis šio paukščio lizdas aptiktas Ohajo valstijoje. Jo forma priminė taurę, rašo unbelievable-facts.com.

Lizdams statyti jie dažniausiai renkasi vietas prie upių, ežerų ar kitų vandens telkinių. Lizdus krauna ant aukščiausių ir tvirčiausių medžių, paprastai renkasi brandžius, kurie gali išlaikyti jų lizdų svorį.

Kaip lizdų statybinę medžiagą jie naudoja ilgas lazdas ir šakeles, dažnai lizdus iškloja žole, samanomis, augalų stiebais, kerpėmis ir jūros dumbliais, kad apsaugotų kiaušinius ir jauniklius. Baltagalviai jūriniai ereliai lizdus taip pat suka ant uolų arba aukštai nuošaliose vietose.

Baltagalvio erelio lizdas

Šių paukščių patinas ir patelė lizdus visada stato kartu, o dauguma porų grįžta į savo lizdus ir vėl juos naudoja kiaušiniams dėti. Kasmet jie padidina lizdų svorį ir aukštį šviežiomis šakelėmis ir lazdelėmis, todėl lizdai tampa tvirtesni. Taip laikui bėgant šie lizdai vis didėja ir didėja. Ohajuje esantį didžiulį lizdą ta pati baltųjų erelių pora nuolat naudojo 34 metus, kol dėl lizdo svorio medis nugriuvo.

Angliškas jų pavadinimas „bald eagle“, kuris išvertus į lietuvių kalbą turėtų reikšti plikieji ereliai, iš tiesų neturi nieko bendro su plikumu. Žodis „bald“ yra kilęs iš senovės anglų kalbos žodžio „balde“, kuris reiškia baltas. Tokį pavadinimą šie ereliai gavo dėl vieno iš jų išskirtinumų – baltos galvos.

Įdomu tai, kad baltos plunksnos šių paukščių galvas ima puošti tik jiems suaugus, maždaug apie 5-uosius gyvenimo metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės