Zoologijos sodo „Fuengirola“ darbuotoja Milagros Robledo: „Tai reikšmingas įvykis zoologijos sodui „Fuengirola“. Ispanijoje dešimt metų nelaisvėje nebuvo varanų jauniklių, Europoje esame penktas zoologijos sodas, kuriame per dešimt metų pasaulį išvydo varanų jaunikliai. Likę apie 1500 Komodo varanų, taigi labai svarbu, kad jie daugintųsi. Varanai įtraukti į Europos nykstančių gyvūnų programą, tad tai – reikšmingas įvykis. Mums, darbuotojams, ši užduotis buvo tikrai nelengva, reikėjo skirti daug laiko, kita vertus, esame labai patenkinti.“
Dabar mažieji varanai yra lengvesni už citriną ir trumpesni už batų dėžę, bet laikui bėgant šios plėšrios reptilijos pasieks beveik 3 metrų ilgį ir svers apie 70 kilogramų. 2021 m. šie iš keturių Indonezijos salų kilę plėšrūnai įtraukti į tarptautinę Raudonąją knygą, nes sparčiai nyksta dėl klimato pokyčių; laisvėje jų likę vos pusantro tūkstančio.
Laisvėje Komodo varanų jaunikliai įlipa į medžių viršūnes, tėvų priežiūros jiems nereikia, aiškino M. Robledo.
Zoologijos sodo „Fuengirola“ darbuotoja Milagros Robledo: „Laisvėje iš kiaušinių išsiritę Komodo varanai sulipa į medžių viršūnes. Tėvai jų neprižiūri. Jaunikliai gyvena visiškai atskirai nuo tėvų. Zoologijos sode mes juos prižiūrime, stebime, kuo minta, kiek paaugo. Po kelis mėnesių jie bus kartu ir toliau augs.“
Zoologijos sode varanų jaunikliai dabar laikomi atskiruose terariumuose, kad veterinarai galėtų stebėti jų augimą. Vėliau juos galės apžiūrinėti zoologijos sodo lankytojai.