Apie šį aptikimą pranešus kolegoms Latvijoje, operatyviai buvo gautas jų atsakymas, kad tas paukštis, dar neskraidantis jauniklis, žieduotas lizde, kuriame buvo trys jaunikliai, 1995 m. birželio 19 netoli didžiausio Latvijoje Lubano ež. Rėzeknės sav. (novads) rytinėje Latvijos dalyje (atstumas nuo žiedavimo iki aptikimo vietos 163 km.). Paukštis išgyveno 27 m. ir apie 9 mėn. Tai buvo pirmas ir, deja, paskutinis žinomas jo aptikimas. Iš Latvijos taip pat gauta informacija, kad jis net 5 metais „pagerino“ iki tol buvusį Latvijoje žieduoto jūrinio erelio amžiaus „rekordą“. Beje, sužinoti tiksliai, kiek ilgai paukščiai išgyvena laisvės sąlygomis, įmanoma tik vienu metodu – jų žiedavimu.

Lietuvoje aptikto Latvijoje prieš beveik 28 metus žieduoto jūrinio erelio žiedas. Rimanto Nalivaikos nuotr.

Žinomas ilgiausias Lietuvoje žieduoto šios rūšies paukščio amžius yra 20 m. ir apie 9 mėn. Jis žieduotas dar neskraidantis jauniklis lizde 2001 m. gegužės 24 d., o aptiktas (žiedas identifikuotas per atstumą paukščiui esant laisvėje) 2022 m. vasario 2 d. EURING‘o (Europos sąjunga paukščių žiedavimui – European Union for Bird Ringing) duomenimis ilgiausias žinomas jūrinio erelio amžius yra 29 m. ir apie 10 mėn. Norvegijoje žieduoto paukščio (jis aptiktas negyvas). Antras šiame sąraše yra Švedijoje žieduotas paukštis, kurio amžius 28 m. ir apie 10 mėn. (žiedas identifikuotas per atstumą paukščiui esant laisvėje).

Dėkojame miškininkams Povilui Steponėnui ir Rimantui Nalivaikai už pranešimą apie šio paukščio aptikimą ir už papildomą informaciją patikslinant aptikimo aplinkybes, atsiųstas žiedo nuotraukas (žiedo ir/ar žieduoto paukščio nuotrauka(os) visada yra labai pageidautinos). Informacija apie bet kokiu žiedu paženklinto bet kokios rūšies paukščio (gyvo ar negyvo) aptikimą yra vertinga ir laukiama. Net ir tuo atveju, kai aptikimas nėra kažkuo labai ypatingas, „rekordinis“, informacijos vertė nuo to tikrai nei kiek nesumenksta.

LPŽC informacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją