Kaip pranešė Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, stiprus vėjas nulaužė du medžio kamienus – vieną nudžiūvusį ir vieną žaliuojantį.

Tiesa, anot specialistų, iš tiesų šis ąžuolas turėjo ne šešis, o septynis kamienus – vieno nudžiūvusio kamieno gamtininkai neskaičiavo.

Tad nors šešiakamienis ąžuolas neteko dviejų kamienų, dabar jis bus vadinamas penkiakamieniu.

Penktadienį regioniniame parke lankysis ekspertas, kuris Anykščių rajono savivaldybei pateiks rekomendacijas, ką daryti su ąžuolu.

„Iš tiesų ąžuolas turėjo ne šešis, o septynis kamienus – vieno nudžiūvusio kamieno gamtininkai neskaičiavo. Praūžęs stiprus vėjas nulaužė nudžiūvusį ir vieną žaliuojantį kamienus. Tad, nors šešiakamienis ąžuolas neteko dviejų kamienų, dabar jį turėsime vadinti penkiakamieniu.

Šiandien prie ąžuolo susirinkę Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir Anykščių rajono savivaldybės specialistai tarėsi, kaip padėti medžiui“, – rašė direkcija.

„Tai, ką pamatėme, mus labai nuliūdino – ąžuolas po truputį miršta“, – sakė Anykščių regioninio parko grupės patarėja Rasa Gražienė.

„Ąžuolo kamienai vietomis įtrūkę, kai kurie – tuščiaviduriai, o šaknys apimtos puvinio. Matyt, dėl to medis neišlaikė audros“, – antrino Direkcijos Biologinės įvairovės skyriaus specialistas Simas Aštrauskas.

Elmės ąžuolas Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos nuotr.

Anykščių rajono savivaldybės darbuotojai šį penktadienį laukia eksperto, kuris pateiktų rekomendacijas, ką daryti su ąžuolu.

Direkcija pranešė, kad Elmės ąžuolas stūkso Anykščių rajone, Paelmio kaime, Elmės kraštovaizdžio draustinyje. Jo aukštis – 30 metrų, o apimtis kamieno pagrinde – net 7,66 metro. Visi 6 kamienai buvo gerai ir lygiaverčiai išsivystę, todėl medis sudarė labai plačią lają, iš tolo išsiskiriančią iš aplinkos ir atrodančią kaip puokštė.

Ąžuolas 2003 metais buvo paskelbtas savivaldybės saugomu gamtinio kraštovaizdžio objektu. Šiemet direkcijos specialistai buvo atrinkę Elmės ąžuolą 2023 metų Lietuvos medžio atrankos konkursui.

Temos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės