Palei Lietuvos - Baltarusijos sieną aptikti dviejų meškų pėdsakai

 (54)
Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai pėdsakus aptiko palei sieną su Baltarusija netoli Švenčionių rajono Gelednės kaimo. Lietuvos pusėje čia auga Cemnukos miškas, Baltarusijos pusėje šioje vietoje irgi yra miškinga vietovė.
Lokys
© Shutterstock

Ant kontrolinės juostos, kuri šioje vietoje yra apie penkių metrų pločio, pasieniečiai pastebėjo neįprastus šviežius pėdsakus: juos paliko dvi greta ėjusios meškos. Pėdsakai tiesiąja vedė iš Lietuvos į Baltarusiją.

Pasak VSAT, kad tai tikrai yra meškos pėdsakai, patvirtino jų nuotraukas matę ekspertai.

Meškos pėdsakai
Meškos pėdsakai
© VSAT

Šiemet gegužę meškos Lietuvoje užfiksuotos dukart: mėnesio viduryje lokį Trakų rajone pastebėjo ir nufotografavo paukščius stebėjusi gamtininkė, o pabaigoje šį Lietuvoje į Raudonąją knygą įrašytą gyvūną Kaišiadorių rajone užfiksavo medžiotojų kameros.

Aplinkos ministerijos specialistas, aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius BNS sakė, kad greičiausiai abu kartus pastebėtas tas pats lokys, atklydęs į Lietuvą iš Baltarusijos. Jis prognozavo, kad anksčiau ar vėliau gyvūnas apsigręš ir sugrįš į Baltarusiją.

1967 metais lokys pastebėtas Alytaus, 1968 metais – Varėnos rajonuose, 1975 metais vienas matytas Biržų girioje, o 1982 metais Ukmergės rajone, 2009 metais – Švenčionėlių medžiotojų būrelis pastebėjo lokio pėdsakus Labanoro girioje. Prieš šešerius metus šalia Vilniaus, Lavoriškių pasienio ruože, valstybinės sienos apsaugos pareigūnai užfiksavo į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos vedančius stambaus žvėries pėdsakus. Mokslininkai patvirtino, kad tai rudojo lokio pėdsakai. Prieš 15 metų pėdsakai buvo matyti net Vilniaus miesto ribose, už Žaliųjų ežerų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)