Neįtikėtini faktai apie žuvis: jos nepelnytai nuvertinamos

 (9)
Povandeninis pasaulis yra labai įvairus ir kerintis – nuo išdžiūstančių Afrikos upių iki didžiausių vandenynų gelmių. Kai kurios žuvys pasižymi išties neįtikėtinais gebėjimais, kurie joms padeda išlikti žiauriausiomis sąlygomis ar efektyviau ieškoti maisto. Žvejams skirtas portalas KABLYS.lt pateikia įdomiausius faktus apie povandeninį pasaulį.
Keisčiausios žuvys
© wikipedia nuotr.

Vanduo reikalingas ne visoms žuvims

Afrikoje ir Pietų Amerikoje gyvenančios dvikvėpės žuvys gali be vandens išgyventi net keletą metų. Atėjus sausroms ir džiūstant vandens telkiniams jos įsirausia į gruntą ir iš išskiriamų gleivių aplink save suformuoja savotišką kokoną. Tuo metu žuvų medžiagų apykaita sulėtėja apie 60 kartų. Dvikvėpės žuvys turi ir plaučius, ir žiaunas, o išdžiuvus vandeniui kvėpuoja pro unikalų plaučių vamzdelį, vedantį į paviršių.

Didžiausias povandeninio pasaulio smaguris

Šamai turi daugiau kaip 27 tūkst. skonio receptorių, kai tuo metu žmonės – tik apie 7 tūkst. Tam, kad suprastų, ar prieš jį esantis objektas yra valgomas ir skanus, šamui net nereikia prasižioti. Skonį jis gali pajusti ir savo ūsais, ir net tiesiog ant odos esančiais skonio receptoriais.

Daugiau įdomių faktų rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)