Mistiškiausias pasaulio ežeras: jo paslapties dar niekas neįminė

 (34)
Pasaulyje yra daugybė keistų ežerų, kurie tuo pačiu ir traukia, ir gąsdina žmones. Vienas tokių Hillier ežeras, kuris išsiskiria neįprasta rožine spalva, skelbia žvejams skirtas portalas KABLYS.lt.
Hillier ežeras
© wikipedia nuotr.

Hillier ežeras, plytintis pietiniame Vakarų Australijos pakraštyje, dar vadinamas rausvuoju ežeru. Tai – itin druskingas ežeras, šiek tiek primenantis negyvąją jūrą Jordanijoje. Australijoje Hillier ežeras laikomas vienu iš natūralių gamtos stebuklų ir paslapčių.

Rausvuoju ežeru šį vandens telkinį 1802-aisiais pavadino britų keliautojas Mathew Filinders. Jis aplankė ežerą pakeliui į Sidnėjų, kur ketino kopti į kalnus. Keliautojas buvo priblokštas prieš jį staiga atsivėrusio vaizdo – milžiniško rausvo vandens telkinio. M. Filinders nedelsdamas paėmė ežero vandens mėginius ir išsiaiškino, kad jo vanduo sūrus, o vandenyje esančios druskos primena druskas, randamas Himalajų regione.

Bet kas gi nudažo šį ežerą raudona spalva? XX amžiaus viduryje ne viena mokslininkų komanda mėgino išsiaiškinti šią paslaptį. Vieni teigė, kad ryškiai rožinę spalvą lemia ežero dugne tarp druskos klodų nusėdę dumbliai. Kiti manė, jog rausvai ežeras nusidažo dėl būtinų mitybinių medžiagų trūkumo.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)