Pastarosiomis savaitėmis An Ano sveikata pablogėjo, smarkiai sumažėjo fizinis aktyvumas ir apetitas, todėl ankstų ketvirtadienio rytą veterinarai padarė jam eutanaziją, sakoma pramogų parko ir zoologijos sodo „Ocean Park“ pranešime.

Parko teigimu, pandos amžius prilygo 105 žmogaus gyvenimo metams, o „sunkus sprendimas“ numarinti gyvūną buvo priimtas dėl jo gerovės, pasikonsultavus su Kinijos ekspertais.

Laukinėje gamtoje žemyninės Kinijos Sičuano provincijoje gimęs An Anas buvo vienas iš pandų poros, kurią Pekinas padovanojo Honkongui švenčiant antrąsias metines, kai 1999 m. Didžioji Britanija perdavė miestą Kinijai. Jis ir patelė Jia Jia likusį gyvenimą praleido „Ocean Park“.

Pandos patinas An Anas

Jia Jia buvo Guinnesso pasaulio rekordininkė – ilgiausiai gyvenanti panda ir seniausia panda nelaisvėje, ji nugaišo 2016 m. būdama 38 metų. Pasaulio laukinės gamtos fondo (WWF) duomenimis, vidutinė pandos gyvenimo trukmė laukinėje gamtoje yra 14–20 metų.

Po Jia Jia mirties likęs gyvas jos draugas gyveno gana vienišą gyvenimą – 2021 m. savo 35-ąjį gimtadienį jis atšventė vienas su sušaldytų vaisių ir bambukų tortu bei daugybe parko darbuotojų rankų darbo gimtadienio atvirukų.

Honkongas turi dar vieną pandų porą – Ying Ying ir Le Le, jas 2007 m. padovanojo Pekinas. Neseniai šios pandos pateko į antraštes, kai po beveik dešimtmetį nesidomėjimo pandemijos metu pradėjo poruotis. Pandos sunkiai dauginasi, ypač nelaisvėje. WWF jas priskiria „pažeidžiamiems“ gyvūnams, laukinėje gamtoje jų gyvena 1864.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA