Lenkų ornitologai sunerimę – vis mažiau gandrų sugrįžta vasaroti

 (10)
Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje – gandras – nacionalinis paukštis. Jis – gerovės ir šeimyninės laimės simbolis. Todėl nenuostabu, kad šioje šalyje yra kaimų, kuriuose būna po 100 ir daugiau gandralizdžių. Tačiau pastaraisiais metais į Lenkiją sugrįžta vis mažiau ilgakojų. Kaip rašo TVN24.pl, lenkų ekologams pavyko išsiaiškinti šio reiškinio priežastis.
Gandras remontuoja lizdą
© A. Aleksėjūnienės nuotr./GRYNAS.lt

Paaiškėjo, jog Viduržemio jūros baseino šalyse migruojančius paukščius, taip pat ir gandrus, iššaudo žmonės, dažniausiai paaugliai. Nustatyta, jog per metus žūsta apie 250 milijonų migruojančių paukščių.

Didžiausi pavojai jų laukia Libane, kur ginklai prieinami visiems. Lenkijos Ekologinės grupės atstovas Ireniuszas Kaluga TVN24.pl sakė, jog paukščiai migruoja grupėmis, kuriose būna nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių paukščių. Jeigu medžiotojai susivokia, koks yra jų skridimo kelias, kiekvienas paleistas šūvis gali būti taiklus.

Mokslininkams pavyko nustatyti, jog tik vienos „medžioklės“ metu vienas žmogus gali nušauti nuo 30 iki 300 paukščių. Daugiausiai jų žūsta Libane, tačiau migruojančių paukščių medžiokle savo malonumui verčiasi taip pat žmonės Maltoje, Kipre, Italijoje, Egipte ir Sirijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)