Nesupranta, kam užkliuvo

„Pastebėjome skersgatvyje iš Kranto gatvės į Senvagę, raudonai skaičiais ir žaliais taškais pažymėtus medžius. Ar tie ženklai reiškia, kad medžiai bus iškirsti? Neduok, Dieve, taip ir nutiks. Mes neleisime iškirsti nė vieno medžio. Jie čia auga jau daug metų, esme prie jų įpratę. Nesuprantu, kam trukdo pavėsį skleidžiantys lapuočiai“, – naujienų portalo JP redakcijai atsiųstame laiške rašo medžių likimu susirūpinęs panevėžietis Kęstas.

Liks žaliuoti

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stankūnienė ramina gyventojus – nė vienas medis skverelyje nebus kertamas. Ji patvirtino, kad želdiniai, kuriems išduodami leidimai genėti, yra žymimi žaliais taškais.

Medžiai jp.lt nuotr

„Šių medžių tikrai niekas nekirs, jie ir toliau liks žaliuoti“, – patvirtino specialistė

Seni, bet nepavojingi

Anot savivaldybės atstovės, žymėjimo būdai nustatyti pagal Panevėžio miesto želdinių priežiūros apsaugos taisykles.

Genimi medžiai žymimi geltonu arba žaliu tašku, o kirtimui žymėti naudojamas raudonas „X“ ženklas. Kitą kartą parašomas ir skaičius, bet raudona spalva ir toks žymėjimas dažniau naudojamas pušynuose. Želdiniai žymimi kasmet, atliekant medžių apžiūras.

„Įvertinę skverelyje augančius medžius, nusprendėme juos palikti. Nors jie ir labai seni, medžiai suteikia užuovėją, neįžvelgėme kritimo ar lūžimo pavojaus. Kaštonas su uosiu yra suaugę, vienas šalia kito, bet šiai dienai, mes jų tikrai nešaliname“, – dar kartą patvirtino R. Stankūnienė.