Iš A. Boso elnyno pabėgo vilkai: kokią grėsmę jie kelia?

 (75)
Iš Klaipėdos rajone, Karklėje, esančio ir Antanui Bosui priklausančio elnyno aptvaro į laisvę pabėgo trys vilkai. Žmonės baiminasi, ar „naminiai“ vilkai nekelia jiems pavojaus.
Vilkai
© Shutterstock nuotr.

Vieną vilką partrenkė automobilis

Klaipėdos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas GRYNAS.lt teigė, kad šiuo metu laisvėje yra jau tik du vilkai, o situacija nuolat stebima.

„Praeitą savaitę yra pabėgę jie ir gavome pranešimą, buvome ir su policija nuvažiavę į vietą. Vieną iš vilkų yra nutrenkęs automobilis, šiuo metu du laksto laisvėje ir savaitgalį kažkas vieną iš jų nufotografavo. Situaciją mes stebime, bet nemanau, kad yra reikalas nerimauti ir nebus taip, kad jie pultų žmones, gyvūnus“, - sakė V. Marozas.

Pasak aplinkosaugininko, vilkus pagauti bus sudėtinga: „Sakyčiau, kad pakankamai sudėtingas atvejis, kad juos pagautume ir sugrąžintume. Jeigu būtų pabėgęs hibridas, svetimšalis ar invazinis gyvūnas, pagal taisykles, jis turi per mėnesį būti sugautas. Bet vilkas yra medžiojamasis gyvūnas, būtų gerai juos pagauti, bet nežinau, kaip tai padaryti. Gal jie bus grįžę prie aptvaro ir bus galimybė kažkaip pagauti.“

Paklaustas, ar nėra numatytos atsakomybės savininkui dėl to, kad jo auginti vilkai pabėgo iš aptvaro, pašnekovas teigė, kad savininkas turi užtikrinti, kad jie nepabėgtų: „Taisyklėse jam yra prievolė nedelsiant pranešti, ką jie ir padarė, ir esame įpareigoję juos, kad persižiūrėtų aptvarą, sustiprintų apsaugą ir daugiau imtųsi priemonių, kad tokių situacijų nebebūtų.“

Nelaisvėje auginti vilkai gali elgtis kitaip nei laukiniai

Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius GRYNAS.lt pripažino, kad nelaisvėje auginti vilkai gali mažiau bijoti žmogaus nei laukiniai žvėrys.

„Iš gamtinės pusės galima pasakyti, kad tiesiog pasipildė fauna naujais gyvūnais. Pats faktas, kad gyventojai pastebėjo vilką prie sodybos ir jie labai nesibaimino žmonių, net mobiliuoju telefonu jį nufotografavo, paprastai vilko taip nenufotografuosi. Galbūt jis natūralių instinktų ir neturi“, - sakė D. Nicius.

Pasak parko direktoriaus, žmonės baimintis neturėtų: „Lietuvoje didesnį pavojų žmonėms kelia paprasti šunys, kurie kiekvienais metais apkandžioja žmones. Kad vilkai apkandžiotų žmones, neteko girdėti. Žinoma, tai yra žvėris, bet kad jis pradėtų puldinėti žmones, turbūt taip nebus. Žinoma, jie užaugę nelaisvėje ir pabėgę į laisvę ir klausimas, ar jie bus kaip naminiai ir eis prie maisto, ar savo erdvėje gyvens.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)