Vaizdo įraše matyti, kad prie vyro yra gulbė su gulbiukais, tuomet vyras paima paukštį už kaklo ir sviedžia į vandenį.

„Lesino gulbę, ji pradėjo žnaibyti vyrui koją, turbūt instinktyviai gindama savo gulbiukus. Vietoj to, kad jis pasitrauktų pats, jis ją sviedė“, – buvo teigiama įraše.

Vaizdo įrašu pasidalijusios organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė sakė, kad apie atvejį bus informuotas Aplinkos apsaugos departamentas.

„Mes suprantame, kad žmonės sutinka laukinius gyvūnus, svarbu pasakyti, kad tai vyko to gyvūno erdvėje – gamtoje, prie ežero. Mergina, kuri nufilmavo situaciją, sakė, kad žmogus buvo perspėtas nelįsti, nes gulbė yra su vaikais ir juos gali ginti. Suprantame, kad yra atvejų kai žmonės ginasi nuo laukinio gyvūno, bet vis dėlto turbūt ne tokiais būdais, kaip matome vaizdo įraše. Šiuo konkrečiu atveju, tai yra piktybiškas elgesys, žmogus pats lenda į to gyvūno erdvę, o po to gyvūną baudžia“, – kalbėjo ji.

Policija pradėjo tyrimą: ieško gulbę už kaklo sugriebusio ir ją į ežerą sviedusio vyro

Viešojoje erdvėje išplitus vaizdo įrašui, kuriame vyriškis prie vieno iš Trakų ežero už kaklo sugriebia gulbę ir ją sviedžia į vandenį, policija pradėjo tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

„Pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“, – Eltai pirmadienį nurodė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

„Šiuo metu yra tikslinamos įvykio aplinkybės. Asmens tapatybė dar nėra nenustatyta, bet pareigūnai tikrai atliks visus tam būtinus veiksmus“, – tikino ji.

Pagal Administracinio nusižengimo kodekso (ANK) 346 straipsnį, už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūno kankinimą vyriškiui gresia bauda nuo 150 iki 2000 eurų.

Papildymas 20.55 val.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informavo, kad pradėjo tyrimą dėl Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimų nesilaikymo.

„Šiuo metu prašome visuomenės pagalbos. Atpažinusiems užfiksuotą asmenį kuo skubiau pranešti mūsų pareigūnui Laurynui Abaravičiui tel. +370 669 52076 arba el. paštu laurynas.abaravicius@aad.am.lt.

Atkreipiame dėmesį, kad paukščių nederėtų lesinti. Gulbių ir ančių maisto racioną daugiausiai sudaro augalai, o vasarą paukščiams jų tikrai užtenka. Primename, kad pomėgis lesinti paukščius vandens telkiniuose ilguoju periodu atneša žalą patiems paukščiams ir būtent paukščių pripratimas gauti maisto vėliau jiems tampa pražūtingas.

Tam, kad išvengtumėte susidūrimų su laukiniais gyvūnais, rekomenduojama patiems nesiartinti prie paukščių bei gyvūnų. Jeigu gyvūnas artėja, lėtai, nedarant staigių judesių atsitraukti“, – rašė AAD, paprašytas pakomentuoti situaciją.

AAD pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.