Gamtos tyrimų centro entomologė Jolanta Rimšaitė sako, kad tai trumpasparnių šeimos vabalas. Jis panašus į Ocypus olens rūšies trumpasparnį, tačiau apibūdinti iš nuotraukos yra gana sudėtinga. Lietuvoje yra registruotos 8 Ocypus genties rūšys.

„Trumpasparniai vabalai yra viena gausiausia rūšimis vabalų šeima pasaulyje. Lietuvoje gyvena ar tikėtina, kad gali būti aptikta, daugiau kaip 1000 trumpasparnių vabalų rūšių. Šios šeimos vabalų apibūdinimas, ypač rūšies nustatymas yra sudėtingas, nes dažnai reikia matyti ir analizuoti smulkias morfologines detales. Vis dėlto nuo kitų šeimų vabalų trumpasparniai yra lengvai atskiriami.

Vabalas DELFI montažas

Pagrindinis šiai šeimai priklausančių vabalų bruožas – sutrumpėję, neuždengiantys viso pilvelio antsparniai, pailga kūno forma. Šios šeimos vabalai dažniausiai yra smulkūs ar labai smulkūs. Jų kūno ilgis varijuoja tarp 0,5 mm ir 50 mm“, – sakė ji.

Angliškai šis vabalas, jei versti pažodžiui, vadinamas velnio arkliu (Devil's coach horse). Kaip rašo Wildlifetrusts.org, vabalas yra visiškai juodas, vidutinio dydžio su dideliais žandikauliais ir uodega, kurią jis laiko iškėlęs lyg skorpionas. Šie vabalai yra godūs plėšrūnai, kurie sutemus pasirodo ir medžioja kitus bestuburius, o savo žnypliniais žandikauliais juos sutraiško. Jie greitai juda, mieliau bėgioja žeme, nei skraido.

Patelės deda kiaušinėlius į dirvą, iš jų išsirita plėšrios lervos, kurios žiemoja kaip lėliukės, o kitą pavasarį išsirita suaugėliai.

Šie vabalai gerai žinomi dėl to, kad iškilus pavojui, pakelia pilvelį lyg skorpionai uodegą ir iš jo išskiria nemalonaus kvapo medžiagą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją