Gražiausios pasaulio žuvys atrodo visai kaip velykiniai margučiai

 (1)
Maždaug 73 proc. Žemės paviršiaus užima vandenynai, kuriuose knibždėte knibžda įvairių žuvų rūšių. Žuvys – vienos įdomiausių vandenyno gyventojų, o kai kurios jų išsiskiria neįtikėtinomis spalvomis ir formomis. Artėjant didžiosioms pavasario šventėms, KABLYS.lt komanda dalinasi žuvų nuotraukomis, kurios atrodo visai kaip velykiniai margučiai.
Gražiausios žuvys
© wikipedia nuotr.

Šios akvariuminės jūrinė žuvys – Indo – Vakarų ramiojo vandenyno gyventojos. Įdomiausias faktas apie jas – tai, kad šios žuvys pasaulį išvysta kaip patelės, o vėliau augdamos pakeičia lytį į vyrišką. Augant žuvų spalva taip pat kinta. Dažniausiai aptinkamos mėlynos, rožinės arba auksinės spalvų žuvelės. Dažniausiai margosios gražuolės įsitaiso koralų sistemose ir ten gyvena.

Liūtžuvės

Liūtžuvės – viena gražiausių ir nuodingiausių pasaulyje žuvų rūšių. Šios žuvys – Indo-Ramiojo vandenyno gyventojos. Jų kūnelis dažniausiai būna įvairiaspalvis, margintas ilgais raudonais ir baltais dryžiais. Grėsmingi dryžiais padeda nedidelėms žuvims nubaidyti priešus. Didžiausia liūtžuvių galia – ypač staigūs judesiai vandenyje, leidžiantys akimirksniu sučiupti grobį. Daugiau apie jas skaitykite čia.

Diskusai

Kitaip nei visos kitos akvariumų žuvys, diskusai pasižymi labai inteligentišku elgesiu. Dėl tokio taikaus būdo, diskusus ypač pamėgę akvariumų savininkai. Diskusai – Amazonės baseino Pietų Amerikoje gyventojai. Dažniausiai žuvelės būna mėlynos, rudos, žalios, rausvos ar auksinės spalvos. Tai – labai socialūs akvariumo gyventojai, dažniausiai plaukiojantys didelėmis grupėmis. Didžiausi diskusų priešai – jūros vėžliai ir didesnės žuvys.

Musulmonžuvė

Musulmonžuvės – vienos mažiausių akvariumų žuvelių. Natūraliai gamtoje jos gyvena Indijos vandenyne, Japonijos ir Pietų Afrikos vandenyse. Šių žuvų išskirtinis bruožas – ryškus ir įspūdingas juodai geltonas raštas. Musulmonžuvės ypač socialios akvariumo gyventojos, plaukiojančios didelėmis grupėmis. Jos gyvena koraliniuose rifuose ir dažnai plaukioja vandenyno paviršiuje.

Daugiau skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)