Ledo plaukus nuotraukose įamžinęs VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio Plokščių girininkijos eigulys Audrius Martinkevičius pripažįsta, kad šį reiškinį per visą savo, kaip miškininko, karjerą yra matęs vos keletą kartų. Ir tik per pastaruosius dvejus metus – anksčiau to niekad nebuvo regėjęs.

„Norintiesiems savo akimis išvysti ledo plaukus, patarčiau į mišką užsukti tuomet, kai oro temperatūra yra nukritusi kiek žemiau nulio, tačiau dar nėra sniego. Pasidomėjęs, nuo ko susiformuoja šie smulkūs ledo plaukeliai, kurie pranyksta vos juos palietus ranka, sužinojau, kad tai – ne tik atitinkamos oro temperatūros ir drėgmės rezultatas. Ant mirusios lapuočių medienos, dažniausiai kritusių šakų, ledo plaukus suformuoja grybas Exidiopsis effusa“, – pasakoja A. Martinkevičius.

Šį reiškinį tyrę mokslininkai teigia, kad, esant minusinei, nuliui artimai temperatūrai, ant medžių susiformuoja ledo kristalai, kuriuos vėliau minėtasis grybelis paverčia plonyčiais, vos 0,01 milimetro skersmenį siekiančiais ledo plaukais. Teigiama, kad jie gali išaugti iki 2 metrų ilgio.