Pavojus prisirinkti nevalgomų, o gal ir nuodingų grybų išlieka visada. Mikologas Jonas Kasparavičius Grynui yra pasakojęs, kad dažniausiai žmonės supainioja kelias grybų rūšis. Jis sako, kad svarbu rinkti tik tuos grybus, kuriuos tikrai iki skausmo pažįstame, nes jų išvaizda gali kisti priklausomai nuo vietos, kurioje jie auga, oro sąlygų, amžiaus ir kt.

Anot jo, gyventojai gali supainioti tikrinį baravyką su nevalgomu aitriuoju pušynbaravykiu. Reikia pažiūrėti į kepurėlę, tikrinio baravyko ji bus balta arba gelsvai žalsva.

O štai itin populiari valgomoji voveraitė yra labai panaši į nevalgomą voveraitinę guotelę. Voveraitė yra stambesnė, mėsingesnė, o jos kepurėlė ne tokios taisyklingos formos.

Žalsvasis baltikas arba kitaip – žaliuokė, yra labai panašus į žalsvąją musmirę. Atskirti galima pažiūrėjus į grybo kepurėlės apatinę pusę. Žaliuokės ji bus žalsvai geltona, o žalsvosios musmirės – balta. Į šią musmirę dar yra panašios tik pradėjusios augti žalsvoji ir pilkšvažalė ūmėdės.

Taip pat į musmirę panašus ir raukšlėtasis gudukas. Jo kepurėlės apatinė dalis bus kreminė ar gelsvai ruda, bet ne balta. Su musmire galima supainioti ir skėtinę žvynabudę. Tačiau tokios žvyneliuotos, nelygiu paviršiumi kepurėlės ir tokio aukšto rusvais žvyneliais padengto koto, jokia musmirė neturi.

Apsinuodijimas grybais gali pasireikšti per 12 valandų nuo jų suvalgymo. Atsiranda pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, viduriavimas, kartais pasireiškia į gripą panašūs simptomai. Tokiu atveju būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt