aA
Jaunojo meteorologo lentele
© Organizatorių archyvas

Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės–Mikulėnienės jau trečius metus inicijuojamas kūrybinis eko projektas ŽALIASIS KODAS džiaugiasi ne tik gražiu ir saulėtu pavasariu, bet ir šiųmetinio konkurso ŽALI ŽAIDIMAI, skirto vaikams, auklėtojams bei tėveliams, dalyvių susidomėjimu ir puikiais rezultatais.

Šį kartą ŽALIASIS KODAS kvietė mažuosius burtis į komandas ir drauge su suaugusiais kurti žaidimus bei žaislus sau patiems. Svarbiausia konkurso taisyklė – visi žaidimai ir žaislai turėjo būti susiję su gamtosauga. Konkurso uždavinys buvo ekologinė edukacija per kūrybinę komandų veiklą. Projektas sulaukė apie 300 puikių darbų iš visos Lietuvos miestų ir miestelių, namų ir darželių, todėl surengė geriausių iš jų parodėlę švarinimosi akcijos DAROM 2012 metu. Jei parodoje dar nebuvote – suskubkite, nes ji NVO „Avilyje“ veiks tik iki balandžio 28 d. (prekybos centro „Gedimino 9“ 3-ias aukštas, Gedimino pr. 9, Vilnius).

Išrinkti geriausius iš didelio dalyvavusiųjų būrio nebuvo lengva. Todėl nuspręsta specialiu renginiu ir siurprizais apdovanoti visus. Taip nebūna? ŽALIASIS KODAS tikina, kad bus. Na, o pagrindinius prizus pelnė trys komandos - jos visos užėmė lygiavertes pirmąsias vietas. Kas sakė, kad taip nebūna?

Rimtą ir kompetentingą komisiją sudarė ŽALIOJO KODO iniciatorė, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, ŽALIOJO KODO komanda, leidyklos „Nieko rimto“ literatūrinio žurnalo LAIMIUKAS vyr. redaktorė ir dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė ir eko žaislų dirbtuvių organizatorė bei parduotuvės MEDINIS ARKLIUKAS įkūrėja Simona Kupetienė. Renkant geriausiuosius buvo atsižvelgta į darbų originalumą ir sąsajas su gamtosaugą. Taip pat daug dėmesio buvo kreipiama į tai, ar sukurtais žaidimais vaikai noriai žaidžia, ir ar jie turi pridėtinę vertę gamtos pažinimui.

ŽALIŲ ŽAIDIMŲ konkurso nugalėtojais tapo Ukmergės lopšelio-darželio „Eglutė“ „Voveriukų“ grupės ugdytiniai ir auklėtoja Vyganta. Jie iš antrinių medžiagų sukūrė puikių žaidimų, mokančių pažinti vabzdžių pasaulį, seriją.

Taip pat nugalėtojomis skelbiamos Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Aitvariukų“ grupės ugdytinės, kurios kartu su auklėtoja Virginija ir vienos iš mergaičių mama parengė erdvinį ekologijos pradžiamokslį šeimai. Knygelė pareikalavo nemažai darbo ir kūrybiškumo, o pasitarnaus dar tikrai ne vienai darželio grupei.

Na ir treti lygiaverčiai nugalėtojai – tai Kauno lopšelio-darželio „Vaikystės kiemas“ ugdytiniai ir auklėtoja Kristina. Ši komanda gali didžiuotis savo žaislais ir žaidimais, pagamintais iš senų kartoninių dėžių. Tai ir Jaunojo meteorologo lentelė, kuri padeda pažinti orų kaitos dėsnius ir raidžių dėlionė ir net fotoaparatas bei daugelis kitų įdomių žaislų ir žaidimų.

Taip pat komisija įvertino ir pagyrė Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ Specialių poreikių grupės „Boružėlės“ vaikus, jų tėvelius, auklėtojas Larisą ir Genovaitę bei logopedę Rasą. Komanda sukūrė masažinių priemonių rinkinį iš antrinių žaliavų. Šios priemonės praverčia vaikams kasdienėje darželio veikloje, bei padeda spręsti problemas.

Visus konkurso dalyvių darbus galima pamatyti ŽALIOJO KODO svetainės galerijoje: http://www.zaliasiskodas.lt/vaiku-zaidimu-galerija

ŽALIASIS KODAS šiais metais skelbė ne tik konkursą vaikams, bet ir ŽALIO FILMUKO bei EKOLOGINIO PROJEKTO konkursus. Šie konkursai taip pat sulaukė jau nemažai dalyvių darbų, tačiau jie vis dar tęsiasi, tad ŽALIASIS KODAS kviečia visas kūrybingas asmenybes paskubėti nepraleisti progos ir juose sudalyvauti, nes geriausi filmukai turės galimybę pasirodyti didžiąjame ekrane, o geriausiems projektams galbūt bus suteikta parama. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti kelionėmis į Europos Parlamento būstinę.

EKO PROJEKTO konkurso taisyklės

ŽALIO FILMUKO konkurso taisyklės

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (141)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (5)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (169)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (12)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (72)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (54)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (170)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (3)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (54)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...