aA
Jau dešimt metų pro mūsų svetainės langą regiu šermukšnį. Sodintas turbūt dar vyro senelio, mūsų vaikų proprosenelio, viršūne praaugęs net trečią namo aukštą, pro langą žiūrintis jau į ketvirtąją šio namo kartą. Šermukšnis nevešlus, žiedų jame pavasariais daug, bet uogų rudeniop matyti vos viena kita. Gal nepatinka pro šalį vingiuojanti ganėtinai aktyvi miesto gatvė?
Šermukšniai gali tapti puikia medžiaga uogienėms
Šermukšniai gali tapti puikia medžiaga uogienėms
© Shutterstock nuotr.

Paukščius – svirplelius, kėkštus ir visokius kitokius man nepažįstamus skraidūnus – dabar privilioja namą apraizgę vynuogienojai su tamsiai mėlynų mažučių vynuogių kekėmis. „Gurkt, gurkt“ – rodos, girdžiu kaip paukštukai jas ryja – stačias, nekramtydami. O raudonų šermukšnio uogų kolei kas neliečia – gudrūs paukščiai – laukia pirmųjų šalnų, kuomet uogos ir gardesnės, ir sveikesnės tapsiančios –oranžiniais šaltėsiais („šaltėsiais“ prieškariu damos vadino ledus) virsiančios.

Pirma - anytos pamokos

Kad šermukšnio uogas reikia šaldyti, sužinojau tik prieš keletą metų, kada vyro mama, aukštaitė močiutė Birutė, prasitarė, jog josios mama virdavusi gardžią obuolių ir šermukšnių uogienę. Mano krašte, Žemaitijoje, tokios neteko girdėti.

Radusi miške keletą šermukšnių, pririnkau krepšelį uogų (paragavau, nuo kartumo net nusipurčiau!), parvežiau namo, ir kaip tikra piktoji marti, tariau: „Močiute, išvirkite uogienės“. Paklausė, išvirė. Nesulaukė uogienė pirmųjų šalnų – ją pirmiausia iš visų žiemos atsargų iškopinėjome ir dar stiklainiukus išlaižėme, geru žodžiu ir močiutę, ir promočiutę minėdami.

Antra - obuolių pjaustymo testas ir trys dienos prie puodų

Šiemet ryžausi uogienės virimo epopėją pakartoti pati: supjausčiau įvairių formų kubeliais obuolius (man taip gražu ir nenuobodu pjaustyti), sluoksnis po sluoksnio sudėjau juos į puodą, kiekvieną sluoksnį pabarstydama cukrumi - labai negausiai, nes mūsų obuoliai ananasiniai, saldūs, be to, sako, kad šermukšniai veikia antibakteriškai, tai turėtų uogienė ir su mažesniu kiekiu cukraus laikytis.

Viriau uogienę tris dienas, paskui karštą į orkaitėje iškaitintus stiklainius sudėjau ir metaliniais dangteliais vyras gerai užsuko. Nerealaus skonio „daiktas“ gavosi - kolegoms atneštas stiklainiukas vienu prisėdimu prie stalo „sprogo“.
Citata

Šermukšnių kekes sudėjau į šaldiklį – kai sušals, lengviau nuo šakelių nuskinsiu. Ir obuolius puode, ir šermukšnius šaldiklyje palaikiau per naktį. Ryte šermukšnius nuo kekių nuskabiau, įmaišiau į obuolius (jie pernakt išskyrė sulčių), paviriau kokias dešimt minučių, nugriebiau putas, išjungiau ir palikau ataušti. Vakare užviriau, išjungiau ir vėl palikau ataušti – ir taip keturis kartus. Viriau uogienę tris dienas, paskui karštą į orkaitėje iškaitintus stiklainius sudėjau ir metaliniais dangteliais vyras gerai užsuko. Nerealaus skonio „daiktas“ gavosi - kolegoms atneštas stiklainiukas vienu prisėdimu prie stalo „sprogo“.

Trečia - stevijos magija

Kadangi visą laiką ieškau skanių ir sveikų patiekalų (o cukrus, žinia, baltoji mirtis), nusprendžiau paeksperimentuoti – išviriau stiklainiuką uogienės su stevija – medaus žole, girte prigirta, priešingai nei cukrus, tikra sveikata ir gėriu. Skonis gavosi kiek kitoks, bet irgi labai geras – tie patys kolegos, kadangi buvo pamiršę uogienės su cukrumi skonį, sakė, kad tikrai toks pats, jei ne geresnis.

Padėjau dabar stiklainiuką į rūsį – tegu pastovi eksperimentas, pažiūrėsime, ar tikrai su stevija galima uogienes žiemai virti. Ir tada pagalvojau – kad šermukšnius galiu laikyti šaldiklyje, obuolius – rūsyje, ir, kai užeis baisiai didelis noras pasmaližiauti, šios stebuklingos uogienės galėsiu per dešimt minučių išvirti su daug daugiau visokio obuolių ir šermukšnių dovanojamo gėrio.

www.GRYNAS.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Krizės akivaizdoje dramatiški pokyčiai reitinguose: išryškėjo keli favoritai (556)

Koronaviruso krizės akivaizdoje dramatiškai augo Vyriausybės reitingai. Taip pat maždaug dvigubai...

Ne visi verslai išgyvena juodžiausias dienas: išsilaiko be valstybės paramos, priima naujus darbuotojus (67)

Kol dalis įmonių savo darbuotojus varo neapmokamų atostogų, fiksuoja prastovas ar net atleidžia...

Per parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai iš viso užfiksuoti 843 atvejai (1)

Lietuvoje per parą nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai, skelbia SAM. Iš viso šalyje nustatyti...

Užfiksuotas 14-as mirties nuo koronaviruso atvejis Lietuvoje (152)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje...

Vieno valstiečio reputacijai gelbėti skubiai pakeista viena iš karantino nuostatų (1203)

Tam, kad bent iš dalies būtų galima teisiškai pateisinti Seimo nariui, „valstiečiui“ Dainiui...

Grįžta barterinė ekonomika: kiaušiniai mainomi į tualetinį popierių (24)

Nuo kovo pradžios gatvių sankirtose ir prie gyventojų namų vartų kaip grybai po lietaus vienas po...

Pritrūkus darbo Lietuvoje, pasiūlymų dairosi užsienyje: įspėja, kad visiems jų neužteks (168)

Lietuvos įdarbinimo agentūros jau ruošiasi vasaros sezonui. Atstovai pasakoja, kad lietuviai ir...

Pirmąją savaitės pusę orai bus saulėti, sausi ir šilti (12)

Pirmadienio dieną mūsų šalies orus lems anticiklonas. Diena bus saulėta, plonų debesų pasirodys...

Dargis: veiksmingų priemonių, kurios būtų jau pasiekusios verslą, kol kas nėra paslaugų sektoriui prognozuoja niūrią ateitį  (2)

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad, valdant...

|Maža didelių žinių kaina