Prekybos tinklo „Iki“ atsiųstame pranešime spaudai gamtininkas Selemonas Paltanavičius ragina visus, turinčius lesyklėles ir žiemą lesinusius paukščius, nenustoti rūpintis sparnuočiais.

„Jokiu būdu dabar nenustokite to daryti, net jei gyvenate krašte, kur sniego nėra. Gamta dar nepabudusi ir, tikėtina, kad paukščių maitinimo vietose greitai sulauksite, o gal jau net ir sulaukėte naujų svečių“, – sako S. Paltanavičius.

Pasak jo, jau gauta pranešimų, kad yra sugrįžusių varnėnų, strazdų, kitų paukščių. „Žmonės sako pastebėję net gandrus. Būtų didelė nelaimė, jei jie sugrįžo. Galbūt pranešė pastebėję kelis gandrus, kurie buvo maitinami ir liko žiemoti“, – viliasi gamtininkas.

Pastebėjus gandrus, S. Paltanavičius ragina nelikti abejingiems ir pasirūpinti šiais paukščiais, kurie gamtoje šiuo metu negalėtų rasti maisto.

Geriausia vietose, kur juos matėte, paberti virtų bulvių ir mėsos gabaliukų. Bulves reiktų virti su lupenomis, be druskos ir vėliau supjaustyti gabalais.

„Kai kas mano, jog paukščiams tinka tai, kas lieka nuo mūsų stalo. Nedarykite šios klaidos – paukščiams netinka niekas, ką gaminame sau. Jiems reikia maisto be jokių prieskonių, kuo natūralesnio“, – atkreipia dėmesį S. Paltanavičius.

Idealiausiai paukščiams tinka saulėgrąžos, smulkios kruopos, pavyzdžiui, smulkinti miežiai, o dar jei sumaišysite juos su natūraliais taukais – bus tobula. Šalia verta pakabinti nesūdytų lašinių ar taukų gabalą.

Kadangi jau grįžta varnėnai, nepakenks, jei šalia įprasto lesyklos maisto padėsite ir obuolį – tai vienintelis paukščiams šiuo metu tinkantis vaisius. Taip pat galima paberti riešutų.

Sugrįžtantys paukščiai nebūtinai apsilankys lesykloje, tad galima jiems maisto palikti aikštelėse ar lygesnėse vietose prie miško.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)