Už medžioklės taisyklių pažeidimą – tūkstantinė bauda

 (34)
Šiaulių apygardos teismas nepasigailėjo briedį medžioklėje nušovusio Joniškio rajono gyventojo. Atmetus apeliacinį skundą, paliktas galioti Joniškio rajono apylinkės teismo nutarimas, kurio Ž.Ž. pripažintas kaltu ir jam paskirta 1000 eurų bauda, pusantrų metų atimta teisė medžioti bei konfiskuotas pažeidimo padarymo įrankis – šautuvas. Be to Ž.Ž. teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, už nušautą briedį reikės sumokėti daugiau kaip 5500 eurų, rašoma Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Medžiotojas nepaisė medžioklės taisyklių
© Šiaulių RAAD

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams, po ilgai trūkusio tyrimo, pavyko įrodyti, kad varyminės medžioklės metu, Joniškio rajone, Ž.Ž. nušovė briedį. Medžioklė vyko pernai gruodžio 3 d. Joniškio rajone, Beržėnų medžioklės būrelio medžioklės plotuose. Pilietis Ž.Ž. (1972m. 11 mėn.) neturėdamas licencijos briedžio patinui sumedžioti, medžiodamas, sumedžiojo briedžio patiną. Medžiotojas nurodė, kad varyminės medžioklės metu du kartus šovė į keturis elnio jauniklius, tačiau nepataikė.

Negyvą briedį aptiko vieno iš varovų šuo. Keturkojis, aptikęs briedį, ėmė skalyti ir kviesti šeimininką. Apie incidentą buvo pranešta aplinkosaugininkams. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai iš piliečio Ž.Ž. paėmė kombinuotą šautuvą HEYM 55 BF, su kuriuo šis medžiojo.

Aiškinantis aplinkybes buvo apžiūrėtas briedis. Pareigūnams pavyko aptikti kulką. Kulka ir ginklas buvo perduoti ekspertams. Šiaulių apskrities vyriausio policijos komisariato ekspertai nustatė, kad kulka, nušovusi briedį, paleista ir piliečio Ž.Ž. ginklo.

Medžiotojui buvo surašytas protokolas, o surinkta medžiaga perduota teismui. Šių metų rugpjūtį Joniškio rajono apylinkės teismas Ž.Ž. pripažino kaltu ir skyrė 1000 eurų baudą, metams ir 6 mėnesiams atėmė teisę medžioti bei konfiskavo medžiotojo šautuvą.

Kaltės nepripažinęs medžiotojas teismo sprendimą apskundė. Ž.Ž. skunde nuogąstavo, kad nevisos medžioklės aplinkybės buvo išsamiai ištirtos. Esą niekas neieškojęs elnių į kuriuos jis šovė pėdsakų, o iš briedžio išimta kulka galėjo būti sukeista.

Skundą nagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas, jį atmetė kaip nepagrįstą ir paliko galioti Joniškio rajono apylinkės teismo nutartį. Šis sprendimas galutinis ir neskundžiamas.

Pasibaigus teismų maratonui, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas Ž.Ž. pateiks pretenziją atlyginti gamtai padarytą žalą ir už nušautą briedį sumokėti daugiau kaip 5550 eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)