„Vyriausybė siekia, kad valstybės įmonės dirbtų kuo veiksmingiau ir skaidriau, kad būtų atskirtas politikos formavimas ir įmonių valdymas, iškeliant aiškius akcininkų ir savininkų tikslus, nustatant nekomercinių funkcijų vykdymo principus, – sako aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė. – Nagrinėdami, kas turėtų atestuoti statybos dalyvius, aktyviai konsultuojamės su šio sektoriaus bendruomene, suinteresuotomis institucijomis ir organizacijomis.“

Perimti statybos dalyvių atestavimo funkcijas dar prieš pusmetį pasisiūlė Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), kai vyko Aplinkos ministerijos inicijuota plati diskusija. Tačiau LSA, pasak viceministrės, neatitinka profesinei savivaldai (kai narystė privaloma) keliamų reikalavimų, yra užprogramuotas šališkumas, o tai būtų ydinga, jeigu rangovines įmones vienijanti organizacija atestuotų inžinierius, statinio statybos techninės priežiūros vadovus ir kt. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje LSA išsakyta pozicija, kad statybos dalyvių atestavimo funkcijos galėtų būti perduotos jai, neturėtų būti tapatinama su valstybės valdymo institucijų lygmeniu priimamais sprendimais.

Sprendimas, kas atestuos statybos dalyvius, svarbus visam statybų sektoriui. Todėl Aplinkos ministerija, prieš priimdama šį sprendimą, surengs diskusiją su socialiniais partneriais.