„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė paaiškino, kad nuotraukoje matomas garažo stogas, esantis šalia taromato, yra ne parduotuvės teritorija ir ne parduotuvės nuosavybė.

Anot jos, ten nuolat būriuojasi asocialūs asmenys, kartais jaunimas rengia nelegalius vakarėlius, yra daužomi buteliai, šiukšlinama. Kiek jai žinoma, dėl to lankėsi ir policija.

Policija, savo ruožtu, dėl šio atvejo pasiūlė kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

Ši atsakė, kad už pastato priežiūrą, įskaitant šiukšlių tvarkymą ant pastato konstrukcijų, atsakingi jo savininkai arba valdytojai, ne savivaldybė, tačiau ji problemą bandys spręsti.

„Savivaldybė nėra P. Vileišio g. 18 esančių garažų savininkė ar valdytoja, tačiau spręsime šią problemą – specialistai artimiausiu metu susisieks su savininkais ir įpareigos juos susitvarkyti“, – teigė ji.

Nuo 2016 m. vasario 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema, jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. 2022 m. pradžioje Lietuvoje veikė 2708 vietos,[2] priimančios depozito tarą. Grąžinus užstato sistemos ženklu pažymėtas pakuotes perdirbti, atgaunamas 10 centų užstatas.

Sistemoje dalyvauja metalinės, stiklinės ir plastikinės gėrimų pakuotės pažymėtos užstato sistemos ženklu. Grąžinamos pakuotės turi būti tuščios, išlaikiusios pradinę formą, o pakuočių etiketės turi būti nepažeistos, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu, kitu atveju taromatas gali neatpažinti pakuotės.

Idėją paskatino ES, kuri įpareigojo ne tik Lietuvą, bet ir kitas ES valstybes mažinti neperdirbamo plastiko kiekį, paskatinti žmones rūšiuoti plastiką, kad būtų galima jį perdirbti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt