Įsitikinus, kad statiniai neturi šeimininkų, Rokiškio rajone pradėta likviduoti 34 nebenaudojami požeminiai vandens gręžiniai.

Gręžinių likvidavimo darbus apsunkina nepalankios oro sąlygos bei privačių žemių savininkai, kurie nenoriai leidžia privažiuoti prie gręžinių.

Prie nebeeksploatuojamų vandens gręžinių per daug metų spėjo užaugti medžiai ir krūmai.

Trys gręžiniai „atsidūrė“ miško paskirties žemėje, nes užaugo miškas. Medžių kirtimui savivaldybė parūpino leidimus, geologai atsiradusias atliekas išmontavus gręžinius ir nugriovus pastatus, kuriuose buvo įrengtos žiotys, perduos atliekų tvarkytojui.

Vykdant darbus pasitaikė ir kuriozinių atvejų, kai atvykus geologams prie gręžinio, prisistato ir gręžinio „savininkas“, kuris bando neleisti vykdyti darbų, nes jis gręžinį gavo už pajus. Tik išaiškinus visas aplinkybes, dėl ko ir kaip viskas vykdoma, kad informacija apie gręžinių paskelbimą bešeimininkiais buvo spausdinama rajono laikraštyje, ir kad tuo metu pretenzijų niekas nepareiškė, o dabar pretenzijas reikšti yra per vėlu, grįžtama prie darbų.

Gamtosaugininkai teigia, kad žemių valdytojai turėtų būti supratingesni ir netrukdyti vykdyti gręžinių likvidavimo darbų, nes paliktos atviros gręžinių gręžtskylės yra potencialūs židiniai požeminio vandens taršai. Gręžinių likvidavimą planuojama užbaigti 2013 metų pirmąjį pusmetį.

Top naujienos