Prognozuoja, kad atliekų išvežimas gali pabrangti 30 proc.

 (5)
Pavasarį pradeda veikti Vilniaus regioninė atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo (MBA) gamykla, kur apdoroti bus suvežamos visos komunalinės atliekos iš sostinės ir gretimų savivaldybių. Kol nėra galimybės apdorotas atliekas sudeginti, jos greičiausiai bus saugomos, tačiau atliekas tvarkyti vilniečiams vis tiek brangs apie 30 procentų, rašo „Verslo žinios“.
Šiukšliavežė
© DELFI / Valdas Kopūstas

„Kol kas neturime deginimo pajėgumų, todėl MBA gamykla atliekas tik atskirs į kelias atskiras krūvas. „Fortum Klaipėda“ yra vienintelė degintoja, bet ji gali sudeginti mažiau kaip pusę tinkamų deginti atliekų, kurios apdorotos susidarys Lietuvos MBA įrenginiuose. Kitą pusę atliekų, sumokėjus didelius pinigus už išrūšiavimą, vis tiek teks vežti į sąvartyną arba kur nors saugoti“, – sako atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ vadovas Arūnas Makauskas, kurio skaičiavimais, dėl apdorojimo MBA gamykloje ir planuojamo didinti sąvartyno vartų mokesčio verslui ir gyventojams komunalinių atliekų tvarkymo paslauga gali brangti apie 30 procentų.

Pasak jo, netrukus turėtų būti patvirtintas ne didesnis nei 55,67 euro už toną (be PVM) atliekų tvarkymo veiklos tarifas, o tai 24,56 euro už toną arba 79 proc., daugiau už dabartinį vidutinį sąvartyno vartų mokestį.

Tokiu atveju maksimalūs nauji atliekų tvarkymo tarifai vienam standartiniam 56 kv. metrų būstui daugiabutyje sudarytų vidutiniškai 6,16 euro per mėnesį (su PVM), arba apie 74 eurų per metus. Šiuo metu Vilniuje esantis maksimalus tarifas vidutiniam butui siekia 4,48 eurų per mėnesį, arba 54 eurus per metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)