Teršia aplinką

Netinkamai rūšiuojami vaistai ne tik teršia mūsų aplinką, bet ir gali didinti organizmų atsparumą jiems.

„Vaistai, jeigu juos išmetame su buitinėmis atliekomis, gali patekti į gamtą ir tikrai teršia aplinka, jie ištirpsta ir gali patekti į gruntinius vandenis, todėl svarbu skirti dėmesio taisyklingam rūšiavimui“, – paaiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.

Vaistininkė pasakoja, kad dažnai sulaukia atnešamų vaistų, todėl jiems laikyti skirtos patalpos užsipildo labai greitai. „Vaistinėje priimame visus vaistus. Maždaug kas pusę metų rekomenduoju patikrinti savo vaistinėlės turinį, peržiūrėti visus turimus vaistus, ypač tuos, kuriuos naudojate rečiau. Į vaistinę reikėtų nešti ne tik pasibaigusio galiojimo vaistus, bet ir tuos, kurių tikrai nevartosite, mes pasirūpinsime jų utilizavimu“, – sako vaistininkė.

Jovita Aleknienė

„Eurovaistinė“ skatina nesunaudotus vaistus rūšiuoti tinkamai. Vaistininkai pastebi, kad vaistų atliekos susidaro, kai klientai netaisyklingai vartoja vaistus, pavyzdžiui, vos pasijutę geriau nutraukia antibiotikų kursą ir nesuvartoja visko pagal gydytojo rekomendacijas.

Pasibaigusio galiojimo vaistai „Eurovaistinėje“ priimame kiekvieną dieną. Per pastarąjį šių metų ketvirtį tinklo vaistinėse iš gyventojų buvo surinkta daugiau nei 1000 kilogramų naikintinų vaistų.

Svarbu tinkamai rūšiuoti

Abejojantiems, ar jų turimas preparatas yra vaistas, J. Aleknienė rekomenduoja atkreipti dėmesį į užrašą ant pakuotės, jis informuoja, kas tai – vaistinis preparatas, receptinis vaistinis preparatas, kosmetika ar maisto papildas.

Taip pat vaistininkė atkreipia dėmesį, kad tokios medicininės priemonės kaip švirkštai, jų priedai, pleistrai, tvarsčiai, maisto papildai, vitaminai, kosmetinės priemonės yra rūšiuojamos pagal bendras atliekų rūšiavimo taisykles ir vaistinėse nėra priimamos. Vaistinės taip pat negali priimti nuodingų atliekų, tokių kaip gyvsidabrio termometrai.

Į vaistinę atnešami vaistai turi būti savo pakuotėse, tvarkingi, neapipilti jokiais skysčiais.

Kaip rūšiuoti?

Atnešti į vaistinę:

• vaistus savo pakuotėse.

Pristatyti į didžiagabaričių atliekų aikštelę:

• medicinines priemones (pavyzdžiui, švirkštai, termometrai).

Rūšiuoti su bendromis atliekomis:

• pleistrus, tvarsčius;

• maisto papildus, vitaminus;

• kosmetikos priemones.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos