aA
Vilniaus rajono prestižinėje „Dobilo“ sodų bendrijoje, kur jau seniai sukrypusius sodų namelius pakeitė ištaigingi gyvenamieji pastatai, užvirė aistros dėl kertamų medžių. Miško savininkui nupjovus beveik dešimt pušų, kaimynas suabejojo, ar tai legalu ir teigė iki šiol iš atsakingų institucijų negaunantis atsakymo, ar kaimynas miške nesavivaliavo.
Krūvon sudėti miško savininko iškirsti medžiai
© DELFI / Tomas Vinickas

Mano, kad medžių kirsti negalėjo

Tomas Pitkauskas GRYNAS.lt informavo, kad Vilniaus rajone, šalia sodų bendrijos „Dobilas“ vyksta negeri dalykai. Vyras atskleidė, kad jo kaimynas prie pat sodų bendrijos esančiame nuosavame miške iškirto maždaug 5- 6 pušis. Jis įsitikinęs, kad miškas iškirstas nelegaliai, nes tai yra rekreacinės paskirties žemė.

„Tai yra rekreacinės paskirties žemė. O jis (kaimynas – red. past.) penkias ar šešias pakankamai aukštas pušis nukirto. Didžiausias klausimas yra dėl leidimo. Visi man skirtingas versijas pateikia. Vieni sako, kad leidimas išduotas, o kiti sako, kad yra tik prašymas. Kreipiausi į Aplinkos ministeriją, kodėl buvo leidžiama rekreacinėje zonoje kirsti medžius. Tai yra rekreacinės paskirties sklypas, todėl kirtimai turėtų būti ribojami. Čia būtų lygiai tas pats, jei aš atvažiuočiau į Druskininkus ir vidury miesto nusikirsčiau medį“, - sakė T. Pitkauskas.

Dėl iškirstų medžių pašnekovas teigė kreipęsis į visas įmanomas institucijas, tačiau iki šiol negaunantis tikslaus atsakymo, ar kirtimai buvo legalūs. Be to, vyrui atrodo neįtikinami kaimyno paaiškinimai, kodėl jis iškirto medžius.

Tiesiog pavadinimą reikėjo skirti į dvi dalis. Buvo gerai sužymėta, bet blogai įforminta. Dėl to savininkas yra nekaltas. Todėl girininko pavaduotojui planuojame skirti baudelę – pusę minimumo.
R. Stankevičius

„Jis paaiškino, kad medžiai galėjo nukristi ant kaimynų namų. Bet ten aplink nėra jokių namų. Dėl to ir kyla klausimas: kas leido kirsti? Iškirtus medžius kreipiausi į policiją. Ji šį faktą yra užfiksavusi. Bet toliau niekas nevyksta. Aš noriu gauti atsakymą, ar buvo išduotas leidimas. Jei buvo išduotas, tai kodėl? Nes jeigu taip, tada visus medžius galima iškirsti. Čia buvo normalūs medžiai. Jei taip ir toliau, tada visi einam ir kertam“, - piktinosi T. Pitkauskas.

Vis dėlto paaiškėjo, kad pašnekovas su medžius iškirtusiu kaimynu dėl šio miško bylinėjasi teismuose. Jis siekia, kad matininkai iš naujo atliktų matavimus. „Tai nėra mano žemė. Ji priklauso kaimynui, su kuriuo vyksta teismai. Jis labai keistai persikėlė savo žemės sklypą apeinant kaimynus. Todėl dabar vyksta teismai ir tie sklypai greičiausiai bus permatuojami. Nors (sklypą – red. past.) jis įsiteisinęs, bet yra paduotas į teismą, nes matininkai, darę matavimus, juos padarė neteisingai. Jie jau yra netekę matininkų licencijos,“ - kalbėjo vyras.

GRYNAS.lt komanda, nuvykusi į „Dobilo“ sodų bendriją, suskaičiavo, kad iš viso nukirstos 8 pušys. Teritorija šiuo metu gražiai sutvarkyta. O kirtimo pėdsakus išduoda tik styrantys žemai nupjauti kelmai. Iš jų storumo galima spręsti, kad ne visi medžiai buvo seni. Kita vertus, netoli tos vietos, kur augo medžiai, namų ir tvorų, kuriems jie savaime nuvirtę galėtų pakenkti, nebuvo.

Pareigūnai: viskas legalu

Vilniaus rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Mykolas Bekasėnas GRYNAS.lt patvirtino, kad šalia „Dobilo“ sodų bendrijos esančiame sklype iš tiesų buvo iškirsta medžių. Tačiau jis aiškino, kad kirtimai yra legalūs, kadangi leidimas yra oficialiai išduotas.

„Iškirsta su leidimais nuosavame miške, kuris ribojasi su sodų bendrija. Tie medžiai yra ne sodų bendrijoje, bet miške. Žinoma, kad buvo galima kirsti, nes žmogus turėjo leidimą. Tačiau pasirodo, kad yra trys skundai“, - sakė M. Bekasėnas.

Valstybinės miškų tarnybos vyriausiasis specialistas Ramūnas Stankevičius taip pat teigė, kad šalia sodų bendrijos pušys iškirstos legaliai. Pareigūnas tikino pats davęs leidimą kirsti medžius. Nepaisant to, jis teigė žinantis, kad tai patiko ne visiems. Vis dėlto, jo nuomone, kaimynai susipyko dėl visai kitų priežasčių, o miškas yra tik priedanga, leidžianti suremti ietis.

Tai yra rekreacinės paskirties sklypas, todėl kirtimai turėtų būti ribojami. Čia būtų lygiai tas pats, jei aš atvažiuočiau į Druskininkus ir vidury miesto nusikirsčiau medį.
T. Pitkauskas

Nors miško savininkui, pasak pašnekovo, pretenzijų niekas neturi, tačiau girininko pavaduotojas, atlikęs formalumus, šokių tokių problemų vis dėlto turės. „Savininkas vasario mėnesį yra padavęs ketinimą kirsti mišką ir jis buvo patvirtintas. Leidimą pats išdaviau. Girininko pavaduotojas atžymėjo medžius. Tačiau kirtimų pavadinimą reikėjo keisti, kadangi dalis buvo sanitarinio kirtimo dėl nusilpusių ir aplaužytų medžių, o kita dalis – kaip pavojingų ir pasvirusių medžių virš pastatų ir tvoros iškirtimas. Netiksliai įforminti dokumentai. Tiesiog pavadinimą reikėjo skirti į dvi dalis. Buvo gerai sužymėta, bet blogai įforminta. Dėl to savininkas yra nekaltas. Todėl girininko pavaduotojui planuojame skirti baudelę – pusę minimumo. Jeigu jis nei karto nebaustas, tai bus 50 litų. Daugiau jokių pažeidimų nerasta“, - atskleidė R. Stankevičius.

Anot jo, išduotame leidime buvo leista iškirsti daugiau medžių. Todėl, jo teigimu, tai bus galima padaryti ateityje.

„Kiek suprantu, ne visi medžiai iškirsti. Kitus bus galima taip pat iškirsti. Leidimas nėra anuliuotas. Ten yra privatus miškas ir kaimynai pykstasi dėl kitko. Tokiu būdu jie bando suremti ietis. Todėl triukšmas tęsiasi daugiau nei mėnesį“, - aiškino inspektorius.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aplinkosaugininkai primena: sudegusi žolė – nėra pievų trąša, už tai gresia baudos (34)

Šylant orams ir džiūstant žemei, kiekvieną pavasarį aplinkosaugininkai susiduria su pernykštės...

Stumbrai trikdė ir traukinių eismą: iki nelaimės trūko nedaug (56)

Antradienį Kėdainių rajone gyvenantys stumbrai ne juokais įbaugino vairuotojus, mat...

102 inkilai per tris valandas – Žiūrų kaimo rekordas (38)

102 inkilai – per tris valandas. Tiek pagamino susivienijusi Žiūrų kaimo (Varėnos raj.)...

Kaune pirmą kartą „pražydo“ itin retas medis (5)

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo tikroji metasekvoja savo 60 metų jubiliejų pasitinka...

Kauno rajone sučiupti neįprasti pabėgėliai: dėmėtieji elniai ir danieliai (22)

Kovo 7 dieną nustatyta, kad buvo sugauti į laisvę Kauno rajone pabėgę dėmėtieji elniai ir...

Top naujienos

Theresos May problema, vedanti į blogiausią scenarijų: ją išsprendus krizė baigtųsi akimirksniu (34)

Vienintelis būdas išsivaduoti iš krizės gniaužtų – sugebėti sutelkti parlamento daugumą,...

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (574)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Valentinas Mitė. Aikštinga kaip vaikas Britanija nesugeba nei likti, nei išeiti iš ES (3)

Didžioji Britanija visada norėjo kažkokių ypatingų sau sąlygų Europos Sąjungoje, kažkokių...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (903)

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos...

Naujausi prezidentiniai reitingai: lyderių trejetuke vienas pakilo, kitas leidžiasi (545)

Prezidento rinkimų reitinguose smuktelėjo pirmaujančio Gitano Nausėdos populiarumas, o jo...

Kaip atrodys naujasis „Akropolis“ prie Vingio parko: planuojamas ir gyvenamasis rajonas, ir verslo zona (91)

Šalia Vingio parko , Neries pakrantės ir vienos iš judriausių mieste Geležinio Vilko gatvės 14...

25 kilogramų atsikračiusi Donalda Meiželytė papasakojo, kokie trys dalykai padėjo sulieknėti: sportuoti jau negaliu (21)

Žinoma televizijos laidų vedėja ir visuomenės veikėja Donalda Meiželytė puikiai žino, ką...

Tarp 20 nesveikiausių pasaulio valstybių – Lietuva: dvi pagrindinės priežastys, kodėl taip sergame (6)

Po neseniai atlikto pasaulinio sveikatos lygio įvertinimo paaiškėjo, kurios šalys išsiskiria...

Nėštumo požymiai, kuriuos mažai kas žino: kuo čia dėti košmarai ir blizgantys plaukai?

Regis, kad pagrindinius nėštumo simptomus žino kiekviena moteris, tačiau be klasikinių yra ir...

Partinių reitingų švytuoklė vėl pakėlė „valstiečius“ (156)

Kovą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tapo populiariausia partija, o Tėvynės...