aA
Vilniaus rajono prestižinėje „Dobilo“ sodų bendrijoje, kur jau seniai sukrypusius sodų namelius pakeitė ištaigingi gyvenamieji pastatai, užvirė aistros dėl kertamų medžių. Miško savininkui nupjovus beveik dešimt pušų, kaimynas suabejojo, ar tai legalu ir teigė iki šiol iš atsakingų institucijų negaunantis atsakymo, ar kaimynas miške nesavivaliavo.
Krūvon sudėti miško savininko iškirsti medžiai
© DELFI / Tomas Vinickas

Mano, kad medžių kirsti negalėjo

Tomas Pitkauskas GRYNAS.lt informavo, kad Vilniaus rajone, šalia sodų bendrijos „Dobilas“ vyksta negeri dalykai. Vyras atskleidė, kad jo kaimynas prie pat sodų bendrijos esančiame nuosavame miške iškirto maždaug 5- 6 pušis. Jis įsitikinęs, kad miškas iškirstas nelegaliai, nes tai yra rekreacinės paskirties žemė.

„Tai yra rekreacinės paskirties žemė. O jis (kaimynas – red. past.) penkias ar šešias pakankamai aukštas pušis nukirto. Didžiausias klausimas yra dėl leidimo. Visi man skirtingas versijas pateikia. Vieni sako, kad leidimas išduotas, o kiti sako, kad yra tik prašymas. Kreipiausi į Aplinkos ministeriją, kodėl buvo leidžiama rekreacinėje zonoje kirsti medžius. Tai yra rekreacinės paskirties sklypas, todėl kirtimai turėtų būti ribojami. Čia būtų lygiai tas pats, jei aš atvažiuočiau į Druskininkus ir vidury miesto nusikirsčiau medį“, - sakė T. Pitkauskas.

Dėl iškirstų medžių pašnekovas teigė kreipęsis į visas įmanomas institucijas, tačiau iki šiol negaunantis tikslaus atsakymo, ar kirtimai buvo legalūs. Be to, vyrui atrodo neįtikinami kaimyno paaiškinimai, kodėl jis iškirto medžius.

Tiesiog pavadinimą reikėjo skirti į dvi dalis. Buvo gerai sužymėta, bet blogai įforminta. Dėl to savininkas yra nekaltas. Todėl girininko pavaduotojui planuojame skirti baudelę – pusę minimumo.
R. Stankevičius

„Jis paaiškino, kad medžiai galėjo nukristi ant kaimynų namų. Bet ten aplink nėra jokių namų. Dėl to ir kyla klausimas: kas leido kirsti? Iškirtus medžius kreipiausi į policiją. Ji šį faktą yra užfiksavusi. Bet toliau niekas nevyksta. Aš noriu gauti atsakymą, ar buvo išduotas leidimas. Jei buvo išduotas, tai kodėl? Nes jeigu taip, tada visus medžius galima iškirsti. Čia buvo normalūs medžiai. Jei taip ir toliau, tada visi einam ir kertam“, - piktinosi T. Pitkauskas.

Vis dėlto paaiškėjo, kad pašnekovas su medžius iškirtusiu kaimynu dėl šio miško bylinėjasi teismuose. Jis siekia, kad matininkai iš naujo atliktų matavimus. „Tai nėra mano žemė. Ji priklauso kaimynui, su kuriuo vyksta teismai. Jis labai keistai persikėlė savo žemės sklypą apeinant kaimynus. Todėl dabar vyksta teismai ir tie sklypai greičiausiai bus permatuojami. Nors (sklypą – red. past.) jis įsiteisinęs, bet yra paduotas į teismą, nes matininkai, darę matavimus, juos padarė neteisingai. Jie jau yra netekę matininkų licencijos,“ - kalbėjo vyras.

GRYNAS.lt komanda, nuvykusi į „Dobilo“ sodų bendriją, suskaičiavo, kad iš viso nukirstos 8 pušys. Teritorija šiuo metu gražiai sutvarkyta. O kirtimo pėdsakus išduoda tik styrantys žemai nupjauti kelmai. Iš jų storumo galima spręsti, kad ne visi medžiai buvo seni. Kita vertus, netoli tos vietos, kur augo medžiai, namų ir tvorų, kuriems jie savaime nuvirtę galėtų pakenkti, nebuvo.

Pareigūnai: viskas legalu

Vilniaus rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Mykolas Bekasėnas GRYNAS.lt patvirtino, kad šalia „Dobilo“ sodų bendrijos esančiame sklype iš tiesų buvo iškirsta medžių. Tačiau jis aiškino, kad kirtimai yra legalūs, kadangi leidimas yra oficialiai išduotas.

„Iškirsta su leidimais nuosavame miške, kuris ribojasi su sodų bendrija. Tie medžiai yra ne sodų bendrijoje, bet miške. Žinoma, kad buvo galima kirsti, nes žmogus turėjo leidimą. Tačiau pasirodo, kad yra trys skundai“, - sakė M. Bekasėnas.

Valstybinės miškų tarnybos vyriausiasis specialistas Ramūnas Stankevičius taip pat teigė, kad šalia sodų bendrijos pušys iškirstos legaliai. Pareigūnas tikino pats davęs leidimą kirsti medžius. Nepaisant to, jis teigė žinantis, kad tai patiko ne visiems. Vis dėlto, jo nuomone, kaimynai susipyko dėl visai kitų priežasčių, o miškas yra tik priedanga, leidžianti suremti ietis.

Tai yra rekreacinės paskirties sklypas, todėl kirtimai turėtų būti ribojami. Čia būtų lygiai tas pats, jei aš atvažiuočiau į Druskininkus ir vidury miesto nusikirsčiau medį.
T. Pitkauskas

Nors miško savininkui, pasak pašnekovo, pretenzijų niekas neturi, tačiau girininko pavaduotojas, atlikęs formalumus, šokių tokių problemų vis dėlto turės. „Savininkas vasario mėnesį yra padavęs ketinimą kirsti mišką ir jis buvo patvirtintas. Leidimą pats išdaviau. Girininko pavaduotojas atžymėjo medžius. Tačiau kirtimų pavadinimą reikėjo keisti, kadangi dalis buvo sanitarinio kirtimo dėl nusilpusių ir aplaužytų medžių, o kita dalis – kaip pavojingų ir pasvirusių medžių virš pastatų ir tvoros iškirtimas. Netiksliai įforminti dokumentai. Tiesiog pavadinimą reikėjo skirti į dvi dalis. Buvo gerai sužymėta, bet blogai įforminta. Dėl to savininkas yra nekaltas. Todėl girininko pavaduotojui planuojame skirti baudelę – pusę minimumo. Jeigu jis nei karto nebaustas, tai bus 50 litų. Daugiau jokių pažeidimų nerasta“, - atskleidė R. Stankevičius.

Anot jo, išduotame leidime buvo leista iškirsti daugiau medžių. Todėl, jo teigimu, tai bus galima padaryti ateityje.

„Kiek suprantu, ne visi medžiai iškirsti. Kitus bus galima taip pat iškirsti. Leidimas nėra anuliuotas. Ten yra privatus miškas ir kaimynai pykstasi dėl kitko. Tokiu būdu jie bando suremti ietis. Todėl triukšmas tęsiasi daugiau nei mėnesį“, - aiškino inspektorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sprendžiama, ką daryti dėl plynųjų kirtimų gražiausiose Lietuvos vietose (78)

Vos prieš kelis mėnesius aktyvūs visuomenės nariai, gamtosaugininkai ir miškų gynėjai...

Perspėjimas žvejams: ant ledo galima žvejoti tik įsitikinus jo saugumu (33)

Atvėsus orams ir užšalus sekliesiems šalies vandens telkiniams, aplinkosaugininkai primena...

Besipiktinantys dėl miškų kirtimo tai daro per vėlai: ką iš tiesų gali visuomenė? (104)

Norint Lietuvoje kirsti mišką, reikia ne tik leidimo, kurį išduoda Valstybinė miškų tarnyba ....

Miestai turi keistis neatpažįstamai: sodai ant stogų ir pelkės didmiesčiuose (24)

Visas pasaulis pripažįsta klimato kaitos procesus ir stebi jos padarinius. Vyksta intensyvios...

Geologai ėmėsi tirti velniaduobes: tikisi įminti jų paslaptis (27)

Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos ( LGT ) specialistai užvakar surengė...

Top naujienos

DELFI Dėmesio centre: ar tikrai gyvenimas Lietuvoje sustotų, jei 2019 m. valstybės biudžetas bent kol kas nebūtų priimtas? (16)

DELFI Dėmesio centre - pokalbis su finansų ministru Viliumi Šapoka ir Seimo biudžeto ir finansų...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (793)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Aplinkos ministerija gali atitekti Kirkilo socialdarbiečiams (188)

Skiriant naujuosius ministrus, neatmetama, kad Aplinkos ministerijos kuravimas bus perleistas Lietuvos...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (1)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (54)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (27)

Prieš keletą dienų dizainerė Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie Juozo Statkevičiaus...

Lietuvė išdavė priežastį, kodėl tautiečiai taip pamėgo Turkiją: atostogos tik priedanga (114)

Kelionės po Turkiją keičia savo veidą. Anksčiau poilsiauti Antalijos ar Kemero viešbučiuose su...

Po metų darbo Tokijuje lietuvis suprato: japonai pažengę ne visose srityse (6)

„Mane labiausiai sužavėjo japonų mentalitetas. Jie visada galvoja apie žmones aplinkui. Japonai...

Lietuvos miestų eglių kova: išrinkite gražiausią žaliaskarę! (90)

Eglučių įžiebimo maratonas jau pasibaigė – tikriausiai Lietuvoje neliko nė vienos miestelio...

Tėvas vėl verčia raudonuoti Meghan Markle: patvirtino skandalingą bičiulio pasakojimą apie dukros tikrąjį veidą (12)

Meghan Markle tėvas jaučiasi įskaudintas dukters dėmesio stokos ir viešai jai primena, kad net...