Praėjusiais metais renovuotuose daugiabučiuose įsikūrė daugiau kaip 23 tūkst. šeimų

 (8)
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą (toliau – Programa) pasiektas istorinis progresas – praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2016 m. atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai yra beveik 42 tūkst. butų. Palyginimui, nuo 2005 m., kuomet buvo pradėta įgyvendinti ši Programa, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti 479 daugiabučiai, rašoma BETA pranešime spaudai.
Renovuotas namas Panevėžyje, Marijonų g. 31
© "Ideatherm" nuotr.

Šiuo metu šalyje atnaujinami dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

„Pastarųjų metų rezultatai iliustruoja ne tik akivaizdų Programos progresą, bet ir išryškina dar keletą svarbių momentų. Pirmiausia, tai kardinaliai pasikeitusį gyventojų požiūrį į renovaciją – jeigu, remiantis visuomenės nuomonės tyrimais, dar prieš penkerius metus renovacijos procesus skeptiškai vertino 93,4 proc. šalies gyventojų, tai naujausių apklausų duomenimis, 92 proc. visuomenės atstovų pritaria, jog būtina atnaujinti pastatus, didinant jų energinį efektyvumą. Antra, dabartiniai rezultatai labai aiškiai parodo, jog pagrindine renovacijos proveržio priežastimi tapo savivaldos įtraukimas į Programos įgyvendinimą – 75 proc. visų projektų vykdoma pagal naująjį modelį,“ – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, jeigu panašiomis kryptimis ir tempais judėsime toliau, jau po kelerių metų galėsime skaičiuoti ne atskirų namų energinį efektyvumą, bet ir ženklų energijos vartojimo sumažėjimą visos šalies mastu.

Vertinant rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog daugiabučių renovacijos procesai įsibėgėję visoje Lietuvoje. Iš daugiau kaip 1500 pastaraisiais metais renovuotų daugiabučių, arti 400 atnaujinta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, t.y. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, likusi dalis – kitose šalies savivaldybėse. Iš mažesnių savivaldybių išsiskiria Ignalinos savivaldybė, kurioje per aptariamąjį laikotarpį atnaujinti 78 daugiabučiai, Druskininkai – atitinkamai 70 daugiabučių, Tauragė – 42, Molėtai – 41 daugiabutis namas (duomenys apie kiekvieną savivaldybę – www.betalt.lt ).

Bendros investicijos į daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. viršija 0,5 mlrd. eurų. Vien praėjusiais metais į daugiabučių atnaujinimą buvo investuota 230 mln. eurų, t.y. arti 10 proc. visos 2015 m. statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,6 mlrd. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)