Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2023 m. gegužės 22 d. gautas pranešimas, kad Kauno mieste, Raudondvario pl. 101 esančiose įmonių teritorijose juntamas aštrus benzino kvapas.

Šiuo metu intensyviai atliekami ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai iš teritorijoje esančių šulinių paėmė mėginius, kurie padės išsiaiškinti, ar nėra naftos produktų nuotėkio ir kas gali skleisti aštrų kvapą. Taip pat intensyviai ieškomas ir galimas taršos šaltinis.

Pirminiais duomenimis, kanalizacijoje rasti įvairių cheminių medžiagų nuotėkiai, kurių poveikis aplinkai ir žmonėms bus tiriamas.

Dėl galimai pažeistų teisės aktų nustatytos aplinkos apsaugos, statinių, kuriuose saugomos pavojingos medžiagos, priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimų galėjo būti padaryta didelė žala žmonėms ir gamtinei aplinkai. Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 1 dalį.

Tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti šio įvykio kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei asmenis, kurių veiksmai, arba priešingai – neveikimas, tiesiogiai sietinas su kilusiu galimai žalingų medžiagų nuotėkiu ir jo pasekmėmis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją