Pertvarka tabore: griaunami nelegalūs pastatai

 (25)
Šiuo metu Vilniaus romų taboro gyventojai patys baigia ardyti dar vieną savavališką statinį, kurį teismas įpareigojo nugriauti, pranešime spaudai rašo LR Aplinkos ministerija.
Griaunami pastatai
© LR Aplinkos ministerija

Apie 112 kvadratinių metrų ploto medinis pastatas Dariaus ir Girėno g. 185 turėjo būti nugriautas jau praėjusių metų vasarį, tačiau griovimo darbai buvo atidėti, nes jame gyveno žmonės. Kad jie būtų iškeldinti, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) teko kreiptis į Vilniaus m. apylinkės teismą. Šis ieškinį patenkino ir perdavė antstoliui vykdyti savavališko statinio griovimą. Antstolis praėjusią savaitę VTPSI informavo, kad statinys jau iš dalies nugriautas ir nėra tinkamas gyventi, o taboro gyventojai pasiryžę iki nustatytos datos jį išardyti visiškai. Toks gyventojų prašymas buvo patenkintas ir leista likviduoti savavališką statinį iki kovo 20 dienos.

Toks atvejis, kai Vilniaus taboro gyventojai savo jėgomis pašalina savavališkos statybos padarinius, nėra pirmas. Pernai jie patys išardė du nelegalius statinius.

Nuo 2012 m. vykdant teismų sprendimus VTPSI pasamdyti rangovai sostinės pakraštyje įsikūrusioje romų gyvenvietėje nugriovė dešimt objektų, o keturis teismų sprendimus pašalinti savavališkos statybos padarinius įvykdė patys gyventojai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)