Nuvertė apgriuvusią sieną ir kaip mat pasigailėjo: geriau laukti, kol sugrius pati

 (23)
Žemųjų Šančių kareivinių pastato sieną išgriovusios bendrovės atstovui - bauda ir reikalavimas atstatyti pastato sieną į pirminę padėtį, informuoja Kultūros paveldo departamentas.
Nelegaliai išgriauta siena
© Kultūros paveldo departamento nuotr.

Kultūros paveldo departamento Kauno skyrius, reaguodamas į tai, kad buvo savavališkai nugriauta dalis kareivinių pastato sienos, vakar išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą dėl Kauno Žemųjų Šančių kareivinių pirmojo pastatų komplekso pastato šiaurės rytinio fasado sienos išgriovimo.

Nustatyta, kad rangovas vasario 9 d. vykdydamas pastato A. Juozapavičiaus pr. 11A Kaune valymo darbus ir metalinių vartų demontavimo darbus, neturėdamas Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus pritarimo, išgriovė dalį pastato šiaurės rytinio fasado sienos.

Rangovas motyvavo savo veiksmus tuo, kad sienos būklė buvo labai bloga, įrengti sienoje tarybiniai vartai buvo demontuoti ir dalis sienos nugriuvo savaime, kitą dalį sienos nuardė rangovas savo iniciatyva, negavęs Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus leidimo/derinimo.

Pažymėtina, kad tokiais veiksmais buvo nusižengta LR Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo reikalavimams. Išnagrinėjus bylos aplinkybes, rangovo atstovui skirta maksimali įstatyme numatyta 860 Eur bauda ir įteiktas reikalavimas atstatyti sieną į pirminę padėtį. Rangovas pažeidimo neginčijo, baudą sumokės, pažadėjo ateityje nenusižengti bei atstatyti nugriautą sieną.

Kultūros paveldo departamento Kauno skyrius pažymi, kad Kaune nebus toleruojami savavališki kultūros paveldo objektus darkantys veiksmai bei principingai taikys visas įmanomas baudžiamojo poveikio priemones. Kita vertus, departamentas pranešime spaudai dėkoja tiek rangovui, tiek verslininkams už drąsą ir ryžtą investuoti į visiškai apleistą apverktinos būklės istorinių statinių kompleksą ir ragina ateityje kartu ieškoti teisėtų ir visiems priimtinų sprendimų, padėsiančių atgaivinti šią unikalią miesto teritoriją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)