aA
„Fekalijų kvapas ir aiškiai matomas teršimas ties Baltuoju tiltu Vilniuje“, – ketvirtadienį Delfi redakcijai pranešė susirūpinę vilniečiai. Jų atsiųstose nuotraukose matyti, jog vaizdas Neryje išties ne toks, kaip įprastai – panašu, jog į upę teka neaiškūs teršalai. Tačiau vilniečiams įtarimų sukėlusią vietą ištyrę specialistai nustatė, kad susikaupusios putos greičiausiai yra gamtinės kilmės tarša.
Tarša Neryje
Tarša Neryje
© DELFI skaitytojas

Dėl vilniečių pastebėto upės teršimo ir nemalonaus kvapo kreipėmės į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovę „Vilniaus vandenys“. Bendrovės komunikacijos skyriaus vadovė Renata Saulytė-Smalskė informavo, kad iškart bus išsiųsta brigada patikrinti, ar neįvykusi avarija. Tiek vakar vakare, tiek šiandien ryte situaciją tyrusios brigados patvirtino, kad į upę teka neaiškios kilmės putos, tačiau fekalijos į upę negalėjo patekti.

„Šiuo atveju į skaitytojų nurodytą vietą operatyviai buvo išsiųstos dvi brigados, kurios užfiksavo taršą – buvo pastebėtos neaiškios kilmės putos, fekalijų kvapas nebuvo juntamas. Šioje Neries pusėje (t. y. iš Goštauto g.), bendrovė „Vilniaus vandenys“ jokių nuotekų įrenginių, t. y išleistuvų, neeksploatuoja. Todėl fekalijos šiuo atveju čia niekaip negalėjo patekti į upę, tai nėra bendrovės atsakomybė.

Prevenciškai brigados patikrino ir kitus upės ruožus – nuo identifikuotos taršos vietos iki pat Vilnelės. Daugiau jokių taršos pėdsakų nebuvo aptikta. Papildomai brigada nuvyko patikrinti ir šiandien anksti ryte, kad įsitikintų, jog daugiau teršalų į upę nebėga. Situacija nebuvo pasikeitusi“, – aiškina R. Saulytė-Smalskė.

Anot jos, be tyrimų sunku nustatyti, kokia tai tarša.

„Teršalai susikaupę lokaliai, vienoje vietoje. Galbūt jie į upę pateko kartu su lietaus nuotekomis arba buvo išpilti statybų proceso metu. Vis tik tai galima pasakyti tik atlikus išsamų tyrimą. Siekiant nuodugniai ištirti teršalus, identifikuoti teršėją, pirmiausiai reikėtų kreiptis į gamtos taršos kontrolę vykdančius aplinkosaugininkus, kurių pareiga gamtos taršos atvejus identifikuoti ir rūpintis, kad tarša nebūtų vykdoma“, – teigia ji.

R. Saulytė-Smalskė pabrėžia, jog, pastebėjus vandens taršą Vilniaus mieste, Širvintų bei Šalčininkų rajonuose, gyventojai raginami pranešti paskambinus į „Vilniaus vandenų“ Avarijų likvidavimo tarnybą – 8 800 10880. Į avarinius iškvietimus reaguojama operatyviai ir vykstama į įvykio vietą, siekiant identifikuoti problemą.

Kaip praneša „Grinda” rinkodaros ir komunikacijos skyriaus specialistė Vaida Daiginaitė, „Grindos“ Paviršinių nuotekų tinklų eksploatavimo ir Ekologinės priežiūros laboratorijos specialistai visai neseniai grįžo iš vietos, kurioje vilniečiai pastebėjo vandens paviršiuje plūduriuojančias neaiškios kilmės putas.

„Po atliktos apžiūros nustatyta, kad iš įmonės prižiūrimo išleistuvo teršalai neteka. Labiausiai tikėtina, kad susikaupusios putos – gamtinės kilmės tarša. Putos lokaliai susikaupė būtent tose upės vietose, kuriose labai išvešėjusios žolės sulaiko vandens tėkmę. Panašu, kad dėl „užsistovėjusio“ vandens prasidėjo procesai, skleidžiantys nemalonų kvapą. Svarbu pabrėžti, kad tai yra laikina, nes įprastai po kiekvienos intensyvios liūties putos yra nuplaunamos“, – komentuoja ji.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
2.6429

Top naujienos

Įvertino Nausėdos sprendimus: tai naujas politinio susidorojimo žanras (47)

Prezidentas Gitanas Nausėda užkirto kelią buvusiems Sauliaus Skvernelio Vyriausybės nariams:...

Nuo COVID-19 mirė jaunas marijampolietis: jo ligos aplinkybės specialistams kelia klausimų (108)

Kauno klinikose antradienio naktį užgeso jauno Marijampolės miesto gyventojo gyvybė.

Kartu su karantinu Vyriausybei iki vasario 28 d. siūloma pratęsti ir judėjimo ribojimus (648)

Vyriausybė trečiadienį turės apsispręsti ne tik dėl karantino pratęsimo iki pat pavasario....

Lietuvoje ruošia būdą investuoti kitaip – mokesčių nebūtų iki išsiimant sukauptą sumą (72)

Lietuvoje vėl keliamos diskusijos dėl galimybės pasiūlyti naujas investicines sąskaitas, kurioje...

Rekordinė para: daugiausiai pranešimų dėl sniego sukeltų nelaimių sulaukta iš trijų šalies rajonų kokių orų tikėtis toliau? (30)

Vis dar stebime besitęsiantį snygį. Daugiausiai pranešimų apie itin didelio sniego sukeltas...

Verslas sulauks didesnės paramos – aiškėja, kokios priemonės bus taikomos antruoju pagalbos paketu (24)

Šiuo metu derinamas 150 mln. Eur vertės antrojo pagalbos verslui paketas, jis startuos vasario...

Nauji koronaviruso protrūkiai Lietuvoje: didžiausią nerimą kelia situacija keliose įmonėse ir miestuose (44)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Patvirtintas pirmas tūkstantis įmonių, kurias netrukus pasieks subsidijos (17)

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis , pristatydamas praėjusią savaitę...

Prevencija nepadėjo: nuo sniego subliuško futbolo maniežo kupolas Pilaitėje (83)

Lietuvą užgriuvusi sniego banga žalos padarė ir naujai sostinės sporto infrastruktūrai.