Neseniai Klaipėdos regiono aplinkosaugininkams už neteisėtą beždžionės laikymą teko nubausti vieną Salantų gyventoją. Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodyta, kad nei fiziniai, nei juridiniai asmenys, jeigu jie nėra mokslo ir mokymo įstaigos ir neturi leidimo įkurti zoologijos sodą, negali laikyti ne tik beždžionių, bet ir dar 23 sisteminių grupių ar rūšių laukinių gyvūnų.

Taisyklės draudžia įsigyti ir nelaisvėje laikyti: 
visas krokodilų, kloakinių (sterblinių), nepilnadančių, kaguanų, beždžionių, viverinių, hieninių, banginių, sirenų, straublinių, tapyrinių, raganosinių, hipopotaminių, žirafinių, skujuočių rūšis, taip pat šuninius (išskyrus pilkąjį vilką, rudąją lapę, usūrinį šunį (mangutą) ir paprastąjį šakalą), lokinius (išskyrus rudąją mešką), didžiąją ir mažąją pandas, paprastąjį meškėną, katinius (išskyrus vilpišį (miškinę katę) ir lūšį), pilkąją (karolininę) voverę. Šis draudimas netaikomas tais atvejais, kai minėtieji gyvūnai buvo teisėtai įgyti iki 2009 m. rugsėjo 1 d.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius teigia, kad asmenys privalo turėti dokumentus, įrodančius, kad laukinis gyvūnas įsigytas teisėtai. Jeigu tokių dokumentų nėra, šio gyvūno laikymas nelaisvėje vertinamas kaip neteisėtas ir gyvūnas gali būti konfiskuotas.

Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės nustato, kad asmenys, ketinantys voljeruose, aptvaruose ar kituose statiniuose laikyti laukinius gyvūnus, privalo gauti leidimą. Tokio leidimo nereikia, jeigu naminiai gyvūnai, kailiniai žvėreliai laikomi specialiuose ūkiuose ūkiniais tikslais, jeigu namuose (bute ar name) laikomi laukiniai gyvūnai nekelia grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai, jeigu laboratoriniai gyvūnai laikomi ir veisiami eksperimentams ir moksliniams tikslams. Tokio leidimo taip pat nereikia, jeigu asmenims ar mokslo ir mokymo institucijoms yra išduotas Aplinkos apsaugos agentūros leidimas įkurti zoologijos sodą.