aA
Žvejai skundžiasi, kad aplink Kauno marias labai trūksta oficialių aikštelių, kur galima būtų pastatyti automobilį. Tai sukelia nemažai problemų, nes palikę savo transporto priemones ant žolės, grįžę po žvejybos, randa baudos kvitus. Savo ruožtu gamtos sergėtojai sako, kad aikštelės įrengtos prie poilsiaviečių, o žvejai dažniausiai ieško nuošalesnių vietų, todėl visur jiems reikiamos infrastruktūros neįrengsi.
Žvejai Kauno mariose pasigenda, kur galėtų pasistatyti automobilį
Žvejai Kauno mariose pasigenda, kur galėtų pasistatyti automobilį
© DELFI montažas

Siūlo žvejams palikti 50 kv. m

Kaunietis Valdemaras pasakoja, kad žvejai legaliai automobilį gali pasistatyti tik Grabutiškėse. Ten yra normali automobilių stovėjimo aikštelė. Visur kitur, kadangi teritorija priklauso Kauno marių regioniniam parkui, aikštelių nė kvapo.

„Dar galima iš bėdos važiuoti keliuku, bet jeigu automobilį palieki krante, jie visi yra apžėlę. Net jeigu mašiną pastatai toliau nuo vandens, ji vis tiek stovi ant žolės. Tokia situacija išėjo Kapitoniškėse. Ten susistatėme automobilius, o Kaišiadorių gamtosaugininkai atvažiavo ir sako – „vyručiai, jūs ant miško paklotės stovite“. Pagal įstatymą – jie teisūs, bet kur tuos automobilius tada palikti, jei niekur nėra tokios vietos?“ - retoriškai klausė žvejas.

Jis siūlo šią problemą išspręsti gana paprastai – žvejams palikti bent 50 kvadratinių metrų paženklintą plotas, kur jie galėtų palikti savo transporto priemones ir nesibaimintų baudų.

Žvejai eina į užkampes vietas, kur aikštelių tikrai nėra. Jie gali pasistatyti automobilį poilsiavietėje ir žygiuoti tuos kilometrus. Jeigu kas kilometrą aplink marias įrengsime aikšteles... tokių dalykų neįsivaizduoju.
N. Eidukaitienė

„Priešingu atveju, kur tik besustoji, gamtosaugininkai atvažiuoja ir visiems aktus sudeda ir darbas baigtas. Jie elgiasi pagal įstatymą, bet neužtenka tik baudas padidinti, reikia pradėti daryti tvarką. Reikia gi žvejams kažkokio privažiavimo“, - dėstė Valdemaras.

Vyras džiaugiasi, kad Kauno marios buvo įžuvintos, kad dirbama žvejų labui, tačiau apmaudu, kad galvojant apie žuvis ir žvejybą, nuošalyje paliekamas toks svarbus niuansas – kur dėti automobilį, juo atvykus pažvejoti.

„Vis tiek atvažiuoji su valtimi ir nori nenori turi įstatymą pažeisti, juk valties, kad ir 50 metrų nusivilkti negalime. Vis tiek važiuojame prie vandens ir valtį ant kranto dedame“, - sako kaunietis.

Baudžia tuos, kurie meškerę nori išmesti pro automobilio langą

Kaišiadorių rajono agentūros vedėjas Eugenijus Šulskis GRYNAS.lt teigė, kad ši situacija yra susiklosčiusi dėl to, kad Kauno marios patenka į Kauno marių regioninį parką.

„Kauno marių regioninio parko nuostatose draudžiama važinėti automobiliu palei vandens telkinį. Mes darome išimtį, kad toliau nuo vandens esančioje salytėje leidžiame statyti. Pagal kelių eismo taisykles automobilius galima statyti tik ant specialiai įrengtos aikštelės, bet jos ten nėra“, - apie situaciją Kapitoniškėse kalbėjo aplinkosaugininkas.

Tiesa, jis pabrėžė, kad su automobilių statymo problema susiduriama ne tik ties Kapitoniškėmis: „Daug kur tų aikštelių nėra. Mes prašome žvejų, kad automobilius statytų daugiau kaip 50 metrų nuo vandens. Tuos, kurie palieka toliau, nebaudžiame, bet kur palieka nachališkai visai prie pat vandens – tokius piktybiškai besielgiančius baudžiame. Vieni pastato toliau, atsineša meškeres ir žvejoja, o kiti nori meškerę išmesti beveik per mašinos langą“, - aiškino E. Šulskis.

Gamtosaugininko teigimu, Kapitoniškėse yra ir pilkapių, ant jų drąsūs vairuotojai taip pat nesigėdija palikti savo automobilių. Tokio elgesio, jo teigimu, toleruoti negalima.

Kapitoniškėse įrengti aikštelės – nėra galimybių

Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė GRYNAS.lt paaiškino, kad palei Kauno marias stovėjimo aikštelės automobiliams yra įrengtos prie poilsiaviečių, o žvejai žvejoja ten, kur nėra insfrastruktūros. Dėl to ir susidaro tokia situacija.

„Aplink visas marias įrengti ir viską pastatyti – be šansų. Žvejai eina į užkampes vietas, kur aikštelių tikrai nėra. Jie gali pasistatyti automobilį poilsiavietėje ir žygiuoti tuos kilometrus. Jeigu kas kilometrą aplink marias įrengsime aikšteles... tokių dalykų neįsivaizduoju“, - sakė N. Eidukaitienė.

Tokia situacija išėjo Kapitoniškėse. Ten susistatėme automobilius, o Kaišiadorių gamtosaugininkai atvažiavo ir sako – „vyručiai, jūs ant miško paklotės stovite“. Pagal įstatymą – jie teisūs, bet kur tuos automobilius tada palikti, jei niekur nėra tokios vietos.
Kauno žvejas Valdemaras

Direktorė paaiškino ir situaciją ties Kapitoniškėmis. Ten, gamtosaugininkės teigimu, yra privačios žemės, todėl valstybinės institucijos neturi galios.

„Dar reikia džiaugtis, kad aplink Kauno marias, kur yra valstybiniai miškai, turime poilsiavietes, o kur yra privačios žemės – nieko padaryti negalime. Lietuva yra tokia valstybė, kuri nesirūpina nei žvejais, nei mumis visais – svarbu žemes atiduoti. Kapitoniškėse nėra valstybinio miško, taigi ten žmonėms atiduotos žemės iki pat vandens. Prie Dzūkijos ežerų jau seniai privažiuoti negalime, o dėl Kauno marių dar reikia džiaugtis, kad jos turi nemažai valstybinio miško. Todėl sakyčiau, kad privažiavimo problema dar tikrai nėra didelė. Aš kai važiuoju prie Dzūkijos ežerų, lieka viena vietelė, kur nėra parašyta, kad tai privati valda“, - sakė N. Eidukaitienė.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ekologinis kriminalas Salantuose: kas į vandenį leidžia kurą vis dar neaišku, tačiau jau rastas neteisėtas vamzdis (46)

Pasitelktos gausesnės aplinkosaugininkų pajėgos Salantų miestelyje (Kretingos r.) šiandien tęsia...

Lietuvos upėse – ledonešis, kurio jau seniai nebuvo: internete plinta įspūdingi vaizdai (42)

Sulaukus potvynio šalies upės išsiliejo iš krantų ir pajudėjo ledai. Tokio reginio dažnai...

Lietuvos potvynių žemėlapis: štai kam kils didžiausia grėsmė (20)

Šiuo metu Lietuvoje pajudėję ledonešiai ir kylantys upių potvyniai – vis retesnis reiškinys....

Nelaimė Salantuose: į upę visą vakarą teka teršalai, meras prašo pagalbos (33)

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pirmadienio vakarą feisbuke pranešė, kad Priešgaisrinės...

Tokių vaizdų Lietuvoje jau nebuvo daugybę metų: Jūros upę ledonešis pakeitė neatpažįstamai naujausia prognozė dėl potvynio (39)

Nors potvynis Lietuvoje nebuvo toks, kokio tikėtasi, hidrologas primena, kad kaimyninės valstybės...

Top naujienos

Svarbi pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ atvėsino įkaitusį ASVEL klubą (250)

Dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantis Kauno „Žalgiris“ (15/12) sėkmingai pradėjo...

Dailius Dargis | D+

Lengvų pinigų siekusį lietuvį bendratautiečiai paaukojo japonams: pateko į pragarišką kalėjimą jakudzų ir kitų legendų kompanijon

Kaunietis Andrius Gavėnas prieš keletą metų ištvėrė tikrą pragarą. Tuo metu jis keliems...

Navicką nustebino kolegų požiūris į homoseksualus: panašiai sakėme žydams, uždarydami juos į getus (334)

Viešojoje erdvėje netylant karštoms diskusijoms dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo, šeimos...

Modesta Meškė | D+

Biomedicinos mokslų daktarė įvardijo svarbiausius produktus ir vitaminus, būtinus moters grožiui: be jų senėjimo proceso nepristabdysime

Jeigu tik galėtume, išrastume jaunystės eliksyrą . O kur jis iš tikrųjų slypi? Kokiuose...

FNTT sulaikė vieną turtingiausių Lietuvos verslininkų Rimandą Stonį: teigė esąs sulaikytas „visiškai be reikalo“ papildyta 21.36 val.  (429)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ( FNTT ) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos...

Kamuolio palietimus suskaičiavęs Schilleris: jei galvotume tik apie krūvius, neturėtume 15 pergalių (1)

Jei nori įvykdyti pergalių ekspreso apiplėšimą, turi pasitelkti ir įprastame protokole...

Kinija nerimauja dėl nekilnojamojo turto ir JAV bei Europos rinkų burbulų (6)

Aukščiausias Kinijos bankininkystės reguliuotojas pareiškė , kad „labai nerimauja“ dėl...

Šia pavojinga liga Lietuvoje serga apie 80 žmonių, tačiau daugiau nei pusė nė nežino ją turintys (44)

Įsivaizduokite, jog po kiekvieno sumušimo ant jūsų kojos ar kitos kūno vietos atsiranda ne...

Prieš pajamų deklaravimo startą perspėja: svarbu nepraleisti datos, po kurios gresia delspinigiai (29)

Jau trečiadienį prasidės procedūra, kuri daugeliui lietuvių vis dar išlieka gana nemaloni –...