Kas atlygina žvėrių padarytą žalą?

 (20)
Už laukinių žvėrių padarytą žalą atsakingi vietos medžiotojai, tačiau geriausia priemonė – žalos išvengti. Taip sako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas.

LRT Radijo klausytoja Jolanta iš Zarasų rajono domėjosi, kas jai gali atlyginti šernų padarytą žalą.
Šernas laukuose
© Romualdo Barausko nuotr.

„Kas kompensuos šernų padarytą žalą? Jie sukniso visus laukus“, – skundžiasi klausytoja.

Tačiau, kaip Medžiotojų draugijos atstovas, noriu pasakyti, kad geriausia yra išvengti žalos. Tam reikia ieškoti kontaktų su vietos medžiotojais.
E. Tijušas

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas E. Tijušas sako, kad ne tik šernų, bet ir visų kanopinių žvėrių bei bebrų daromą žalą žemės arba miško savininkams reglamentuoja medžioklės įstatymas ir poįstatyminiai aktai.

Jo teigimu, kiekvienoje savivaldybėje mero įsakymu yra sukurtos komisijos žalos įvertinimui, o už jų kompensavimą atsakingi medžiotojai.

„Pagal medžioklės įstatymo nuostatas, jeigu komisija nustato, kad žala padaryta, o savininkas ėmėsi visų žalos įvertinimo metodikoje nustatytų priemonių , už žalos atlyginimą atsakingi medžioklės ploto naudotojai“, – tikina Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas.

E. Tijušo teigimu, daugelyje savivaldybių žalos atlyginimo mechanizmas yra gana paprastas – žmogus tiesiog turi kreiptis į seniūniją.

„Tačiau, kaip Medžiotojų draugijos atstovas, noriu pasakyti, kad geriausia yra išvengti žalos. Tam reikia ieškoti kontaktų su vietos medžiotojais. Jie puikiai žino, kad yra atsakingi už žalą, tad tikrai padės ir suras būdus ir priemones, kaip tos žalos išvengti“, – mano Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)